Strona główna BRZOZÓW Zorientowali się, że chcą ich oszukać

Zorientowali się, że chcą ich oszukać

0
Reklama

Policyjne działania profilaktyczne stale skupiają się na ostrzeganiu i edukowaniu o tym, że fałszywy telefon może zagrozić naszym oszczędnościom. Metoda wyłudzeń „na krewnego” ciągle stosowana jest przez oszustów i najczęściej wobec osób starszych. Dlatego bądźmy czujni i zawsze zweryfikujmy otrzymane w ten sposób informacje, np. przez skontaktowanie się z innymi członkami rodziny, zanim przekażemy komuś pieniądze.

I taką czujnością wykazało się dwoje mieszkańców Haczowa. Pierwszy z telefonów odebrała 74-letnia kobieta, kolejny 67-letni mężczyzna. Schemat działania przestępców w obu przypadkach był podobny. Do mieszkańców dzwoniła osoba, która informowała o spowodowanym wypadku ich najbliższych i potrzebie zebrania pieniędzy. Na szczęście zgłaszający nabrali podejrzeń i nie dali się oszukać. Swoje podejrzenia zweryfikowali u innych członków rodziny, a następnie o próbie oszustwa poinformowali Policję.

Reklama

W trakcie rozmów ze swoimi bliskimi przypominajmy o konieczności wspólnego dbania o bezpieczeństwo, ustalmy zasady kontaktu ze sobą, czy wzajemnej pomocy, tak aby oszuści nie mogli wprowadzać ich w błąd i narazić na szkodę. Zachowanie ostrożności, pozwoli uchronić seniorów przed utratą oszczędności.

Reklama
Poprzedni artykułWsiadł za kierownicę, mimo, że pił alkohol
Następny artykułW Sanoku otwarto nową drogę w motocyklowej asyście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!