Strona główna TARNOBRZEG Zmiany w organizacji ruchu w pow. tarnobrzeskim

Zmiany w organizacji ruchu w pow. tarnobrzeskim

0
Reklama

Jak co roku, w związku z dniem Wszystkich Świętych, na terenie powiatu nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwać będą policjanci. Działania rozpoczną się 28 października i potrwają do 2 listopada. Funkcjonariusze będą pomagać w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich. W rejonach nekropolii pojawią się zmiany organizacji ruchu. Przed wyjazdem w kierunku cmentarza, warto zapoznać się z aktualną sytuacją na drogach.

W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych policjanci ruchu drogowego i prewencji będą realizować zadania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Mundurowi będą stanowczo reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców i osób pieszych oraz zapewniać płynność ruchu w pobliżu nekropolii. Podczas dnia Wszystkich Świętych policjanci będą, udzielać pomocy wszystkim uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich, zapewniać płynności ruchu, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych dróg powiatu tarnobrzeskiego oraz na drogach prowadzących do cmentarzy.

Reklama

Policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Jak co roku, w okolicach wielu nekropolii wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu, które mają ułatwić dojazd na cmentarze i zapewnić bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców.

TARNOBRZEG

Droga wojewódzka nr 871 ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się. Postój będzie odbywał się na parkingu przy cmentarzu i na prawych zewnętrznych pasach ruchu ul. Wisłostrada oraz ul. Graniczna. Wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz parafialny, osiedle Wielowieś w Tarnobrzegu ul. Aleja Warszawska, droga wojewódzka nr 723. Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi. Postój pojazdów odbywać się będzie na parkingu znajdującym się przy cmentarzu oraz jednostronnie na drodze wewnętrznej. Wyznaczone również zostały miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz komunalny, ul. Bema-osiedle Sobów w Tarnobrzegu posiada własny parking. Droga 1090R. Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się. Postój pojazdów odbywać się będzie na parkingu znajdującym się przy cmentarzu. Wyznaczone również zostały miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

GMINA GORZYCE 

Droga krajowa nr 77 w miejscowości Gorzyce ul. Sandomierska. Brak zmian organizacji ruchu. Postój pojazdów będzie odbywał się na parkingu przy cmentarzu oraz na poboczu drogi przy Urzędzie Gminy Gorzyce. Ruch pieszych uczestników będzie odbywał się poboczem drogi. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej

Cmentarz w miejscowości Trześń, gmina Gorzyce znajduje się przy drodze powiatowej nr 1090R. Brak zmian w organizacji ruchu. Postój pojazdów odbywać się będzie na parkingu znajdującym się przy cmentarzu. Wyznaczone również zostały miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

GMINA GRĘBÓW

Droga gminna, cmentarz parafialny w miejscowości Grębów – brak zmian organizacji ruchu. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu parafialnym – brak miejsc parkowania dla osób niepełnosprawnych. Ruch pieszy odbywał się będzie po chodniku.

Cmentarze w miejscowości Stale. Brak zmian organizacji ruchu. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu parafialnym – brak miejsc parkowania dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz w miejscowości Krawce. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu parafialnym – brak miejsc parkowania dla osób niepełnosprawnych. Ruch pieszy będzie odbywał się częściowo po poboczu.

GMINA BARANÓW SANDOMIERSKI

Droga wojewódzka nr 872, cmentarz parafialny w miejscowości Baranów Sandomierski. Brak zmian w organizacji ruchu. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.

Droga gminna, cmentarz w miejscowości Skopanie ul. Popiełuszki. Brak zmian w organizacji ruchu. Postój pojazdów odbywać się będzie przy ul. Ks. J. Popiełuszki i ul. Załanie. Brak wyznaczonych miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych.

Droga wojewódzka 872, Wola Baronowska. Zakaz zatrzymywania przy ul. Szkolnej na obu poboczach drogi na wysokości cmentarza. Bezpośrednio przy cmentarzu, brak wyznaczonych miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych.

GMINA NOWA DĘBA

Droga krajowa nr 9 na odcinku Tarnowska Wola, gmina Nowa Dęba – wzdłuż drogi znajduje się chodnik umożliwiający bezpieczne poruszanie się pieszych na trasie do cmentarza. Postój pojazdów będzie odbywał się częściowo na poboczu oraz na parkingu drogi P1116R w kierunku m. Alfredówka. Na wysokości cmentarza obowiązywać będzie znak drogowy zakaz zatrzymywania się. Na odcinku tym będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Droga 1110R w miejscowości Chmielów. Obowiązuje znak zakaz zatrzymywania się. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.

Droga krajowa nr 9 w miejscowości Jadachy. Brak zmiany organizacji ruchu. Postój pojazdów będzie odbywał się na placu obok cmentarza, jak i na poboczu po jednej stronie drogi dojazdowej. Ruch pieszych odbywać się będzie po chodniku. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.

Pamiętajmy:

Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2021 r., poz. 783); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie:

  •  31 października br. w godz. 18.00 – 22.00,
  •  1 listopada br. w godz. 8.00 – 22.00.

Apelujemy do wszystkich, którzy mogą w tych dniach zrezygnować z własnych samochodów, aby skorzystali z komunikacji miejskiej. Przypominamy, aby piesi, którzy wybierają się na groby, szczególnie teraz, gdy jesień w pełni i szybko zapada zmrok, wyposażyli się w ważne dla naszego bezpieczeństwa elementy odblaskowe.

Reklama
Poprzedni artykułJak zmieniają się potrzeby nabywców mieszkań?
Następny artykułKasia Zdziebło laureatką plebiscytu Złote Kolce 2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!