Strona główna CIEKAWOSTKI Jak zmieniają się potrzeby nabywców mieszkań?

Jak zmieniają się potrzeby nabywców mieszkań?

0
Reklama

Aby zwiększyć sprzedaż, firmy deweloperskie dostosowują oferowane mieszkania do standardów oczekiwanych przez potencjalnych nabywców. Na co klienci zwracają dziś szczególną uwagę?

Mieszkania z balkonem, tarasem lub ogródkiem

Reklama

Wprowadzone w czasie pandemii liczne ograniczenia w przemieszczaniu się spowodowały, że obecnie nabywcy zwracają większą uwagę na to, czy do lokalu przynależy balkon lub taras. Z tego samego powodu zwiększoną popularnością cieszą się mieszkania z ogródkiem zlokalizowane na parterze. Jeszcze do niedawna ich sprzedaż wymagała udzielenia klientowi dodatkowego rabatu. Dziś często jest to zbędne.

Zmianę preferencji nabywców mieszkań w tym zakresie szybko zauważyły firmy deweloperskie. Aktualnie do lokali oddawanych do użytku w ramach nowych inwestycji niemal zawsze przynależy ogródek, balkon czy loggia. Dobrym przykładem są nowe mieszkania na sprzedaż Tarnobrzeg – ich nabywcy zyskują dostęp do indywidualnej przestrzeni na świeżym powietrzu.

Aby odpowiedzieć na potrzeby klientów, deweloperzy dbają też o obecność ogólnodostępnych terenów zielonych znajdujących się wokół budowanego osiedla.

Proekologiczne rozwiązania na osiedlu mile widziane

Edukacja ekologiczna i coraz większa świadomość ekologiczna nabywców nieruchomości również ma wpływ na sposób projektowania osiedli. Aby przekonać do swojej oferty takich klientów, deweloperzy decydują się wdrażać pożądane przez nich rozwiązania. Należą do nich:

  • panele fotowoltaiczne, oświetlenie LED, czujniki ruchu – ich celem jest zarówno oszczędzanie energii, jak i obniżenie kosztów użytkowania części wspólnych,
  • system retencji wody opadowej – jest on wykorzystywany do podlewania zieleni na osiedlu,
  • ogród ekologiczny – z różnorodnymi roślinami (często miododajnymi lub o właściwościach antysmogowych) oraz budkami dla owadów.

Osoby chcące kupić mieszkanie coraz częściej zwracają uwagę na rozwiązania proekologiczne zastosowanie nie tylko na poziomie budynku, ale również lokalu. Możliwość zdalnego sterowania oświetleniem, klimatyzacją czy temperaturą – to przykładowe systemy smart home, o które pytają potencjalni klienci.

Rosnące zainteresowanie większymi mieszkaniami 

Jednym z rezultatów pandemii są zmiany w organizacji pracy – wiele firm na stałe wdrożyło hybrydowy model pracy, w planach jest też wprowadzenie zmian w przepisach. To z kolei powoduje, że nabywcy mieszkań myślą perspektywicznie i chcą mieć do dyspozycji dodatkową przestrzeń, w której będą mogli urządzić domowe biuro. Wzmożone zainteresowanie mieszkaniami o większej powierzchni to kolejna zmiana, jaką można zauważyć na rynku nieruchomości.

Coraz więcej zapytań o większe mieszkania może spowodować zmiany w ofertach firm deweloperskich. Jest duża szansa, że w kolejnych latach zwiększy się średni metraż mieszkań oddawanych do użytku. Nie oznacza to jednak, że mniejsze mieszkania przestaną znajdować nabywców. Aktualnie małe lokale cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem ze strony tych kupujących, którzy inwestują na rynku nieruchomości. Mało prawdopodobne jest, że trend ten ulegnie odwróceniu.

Reklama
Poprzedni artykułTo on strzelił gola na Wembley. Jan Domarski obchodzi urodziny
Następny artykułZmiany w organizacji ruchu w pow. tarnobrzeskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!