Strona główna PRZEMYŚL Wiktor choruje na ostrą białaczkę. Trwa zrzutka na jego leczenie

Wiktor choruje na ostrą białaczkę. Trwa zrzutka na jego leczenie

0
Reklama

Wiktor to uczeń Zespołu Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej. Początkiem stycznia na ciele młodego 15-letniego mężczyzny pojawiły się niegroźnie wyglądające krostki.

Na pierwszy rzut oka wyglądało to na wysypkę alergiczną, lecz po kilku godzinach obserwacji w domu, mama Wiktora postanowiła, że pojadą na SOR. Na miejscu zostały wykonane różne badania, między innymi badanie krwi, które zaniepokoiło lekarza. Wstępną diagnozą, jaką postawił doktor, była białaczka, lecz aby to potwierdzić Wiktor wraz z mamą, po niespełna 8h spędzonych w szpitalu został przetransportowany karetką pogotowia do Klinicznego Szpitala w Rzeszowie.

Reklama

Trafił na oddział Onkohematologii dziecięcej, gdzie został poddany serii badań między innymi badaniu szpiku, które potwierdziło, że jest to ostra białaczka limfoblastyczna typu B.

Obecnie Wiktor jest w trakcie leczenia chemioterapią. Wiktor jest silnym i dzielnym chłopakiem, ale nie można ukryć, iż on, jak i jego rodzice będą potrzebować środków i wsparcia do codziennej walki. Chemioterapię i leczenie szpitalne pokryje NFZ.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie między innymi nierefundowanych leków, ogólne leczenie domowe po wyjściu ze szpitala, specjalistyczne środki higieny, koszty dojazdów i wiele innych potrzeb związanych z chorobą. Zebrane środki na pewno zwiększą szanse Wiktora na szybki powrót do zdrowia.

https://zrzutka.pl/sz2b78

Poprzedni artykułStraż Graniczna zatrzymała handlarza. Sprzedawał towar z przemytu
Następny artykułUsiłowali ukraść jodłę. Drzewo przygniotło piłę, którą je ścinali [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!