Strona główna JAROSŁAW Straż Graniczna zatrzymała handlarza. Sprzedawał towar z przemytu

Straż Graniczna zatrzymała handlarza. Sprzedawał towar z przemytu

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Lubaczowa ujęli na jarosławskim bazarze handlarza nielegalnych papierosów i alkoholu. Towar o wartości 19 tys. złotych został znaleziony w jego samochodzie i domowym magazynie.

Zdarzenie miało miejsce 18 stycznia w rejonie targowiska w Jarosławiu.
Funkcjonariusze SG placówki w Lubaczowie zauważyli mężczyznę, który po kryjomu sprzedawał papierosy i alkohol. Okazało się, że był to obywatel Polski – mieszkaniec Jarosławia. Towar przechowywał w zaparkowanym niedaleko aucie.

Reklama

Mundurowi nabrali podejrzeń, że w mieszkaniu mężczyzna może posiadać więcej wyrobów akcyzowych. W trakcie przeszukania znaleziono magazyn towaru z przemytu. Łącznie ujawniono prawie 1300 paczek papierosów i 5 litów alkoholu bez znaków akcyzy, o łącznej wartości prawie 19 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, do czego się przyznał.

Funkcjonariusze SG prowadzą dalsze postępowanie w sprawie.

Były to pierwsze nielegalne wyroby akcyzowe ujawnione w 2022 roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. W minionym 2021 roku zatrzymano tytoń oraz papierowy i alkohol o łącznej wartości prawie 14,4 mln złotych.

Reklama
Poprzedni artykułPijany wjechał do rowu i uciekł z miejsca zdarzenia
Następny artykułWiktor choruje na ostrą białaczkę. Trwa zrzutka na jego leczenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj