Strona główna JASŁO Usiłowali ukraść jodłę. Drzewo przygniotło piłę, którą je ścinali

Usiłowali ukraść jodłę. Drzewo przygniotło piłę, którą je ścinali [foto]

0
Reklama

O sporym szczęściu mogą mówić osoby, które w połowie stycznia usiłowały dokonać kradzieży drewna w leśnictwie Czarnorzeki w okolicy wsi Krasna (Nadleśnictwo Kołaczyce). Jodła ścinana piłą ręczną na wysokości około metra od ziemi, w trakcie prowadzenia rzazu rozłupała się, a upadający pień przygniótł złodziejskie narzędzie, pozbawiając sprawców możliwości dokończenia dzieła.

– Dorodna jodła w wieku 70 lat o pierśnicy 45 cm była ścinana z pogwałceniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i jak widać na zdjęciach poleciała w kierunku jednego ze sprawców, przygniatając na szczęście tylko piłę „moja-twoja” – relacjonuje Łukasz Krzakiewicz, komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kołaczyce. – Przygnieciona piła została przykryta kamieniami, ściółką i mchem dla zamaskowania. Sprawcy działali prawdopodobnie w miniony weekend.
W ostatnich latach notuje się znaczny spadek liczby kradzieży i masy drewna z lasu. W 2011 zanotowano na terenie RDLP w Krośnie 557 przypadków kradzieży drewna, natomiast w roku ubiegłym statystyki Straży Leśnej odnotowały 146 takich zdarzeń.  Częściej zdarzają się obecnie przypadki kradzieży drewna z pnia, niż z gotowego zapasu na składach chronionych przez metalowe rogatki wjazdowe, fotopułapki i kamery.

Reklama

źr. RDLP Krosno, fot. Straż Nadleśnictwa Kołaczyce

Reklama
Poprzedni artykułWiktor choruje na ostrą białaczkę. Trwa zrzutka na jego leczenie
Następny artykułIMGW ostrzega: Silny wiatr znów da o sobie znać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!