Strona główna TARNOBRZEG Weszli do domu w nocy. Ukradli alkohol, jedzenie i narzędzia

Weszli do domu w nocy. Ukradli alkohol, jedzenie i narzędzia

0
Reklama

Dwaj nastoletni złodzieje wpadli w ręce policjantów. Sprawcy w nocy weszli do domu jednorodzinnego, skąd wykorzystując sen domowników, ukradli artykuł spożywcze, alkohol oraz elektronarzędzia. Po zdarzeniu młodzi mężczyźni ukryli się u koleżanki na strychu. Policjanci zatrzymali mężczyzn i odzyskali skradzione mienie. Teraz o losie nastolatków zdecyduje sąd rodzinny.

Wczoraj, dyżurny tarnobrzeskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży w domu jednorodzinnym, przy ul. Lipowej w Furmanach w gminie Gorzyce. Z przekazanych informacji wynikało, że z domu zginęły produkty spożywcze, alkohol i elektronarzędzia. Na miejsce przestępstwa, przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach, którzy ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy, gdy domownicy spali.

Reklama

Sprawcy weszli do domu przez niezamknięte drzwi, skąd zabrali akumulatorową wkrętarkę, przedłużacz elektryczny, głośnik, kilka butelek alkoholu oraz produkty żywnościowe. Mundurowi zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania złodziei.

Policjanci zajmujący się sprawą szybko ustalili, że związek z kradzieżą mogą mieć dwaj młodzi mężczyźni. Mundurowi postanowili natychmiast zweryfikować swoje przypuszczenia i pojechali do jednego z domów w Furmanach gdzie na strychu, u młodej kobiety, zatrzymali dwóch  mężczyzn.

Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 16 i 17-lat. Starszy z nich był w przeszłości notowany za czyny zabronione. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach, okazało się, że 17-latek przebywa na ucieczce, gdyż samowolnie oddalił z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego znajdującego się w województwie mazowieckim. Obaj zostali zatrzymani, a policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

Teraz sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny.

Reklama
Poprzedni artykułKolejne pieniądze trafią do samorządów na inwestycje drogowe
Następny artykułPogoń wyszarpała zwycięstwo w Mielcu [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj