Strona główna RZESZÓW W ZOZ nr 2 w Rzeszowie pojawił się nowy tomograf

W ZOZ nr 2 w Rzeszowie pojawił się nowy tomograf

0
Reklama

Kolejna inwestycja, jaką w ZOZ nr 2 przeprowadził Powiat Rzeszowski kosztowała ok. 3,6 miliona złotych, z czego zakup samego aparatu tomografii komputerowej pochłonął ponad 3,2 mln. W pracowni wykonano niezbędne prace modernizacyjne, adaptacyjne, instalacyjne i budowlane konieczne do instalacji urządzenia, stworzono pomieszczenie do wybudzania pacjentów, przeszkolono pracowników.

Ultranowoczesny aparat tomograficzny to Philips Incisive CT, wyposażony w sztuczną inteligencję i posiadający wiele przydatnych funkcji pozwalających na uzyskiwanie wysokiej jakości obrazów z niską dawką promieniowania w krótkim czasie. Sprzęt wyposażony jest m.in. w aplikacje do analizy obrazów uzyskanych różnymi metodami obrazowania i aplikacje do kompleksowej analizy kardiologicznej która, pomaga uwidocznić, przeanalizować i ocenić tętnice wieńcowe. Aplikacja zawiera również pomiary funkcji serca. Do analizy funkcji serca wykorzystywana jest automatyczna, trójwymiarowa, oparta na modelu technika segmentacji całego serca. Obliczenia przeprowadzane w ramach analizy obejmują standardowe parametry kardiologiczne. Tomograf posiada także aplikację CT Calcium Scoring która, umożliwia przeprowadzenie trójwymiarowej segmentacji i oceny ilościowej zwapnień naczyń wieńcowych, a także obliczenie ich masy i objętości.

Reklama

– Misją naszego zakładu jest stałe podnoszenie jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych. Ważną częścią w prawidłowym procesie udzielania świadczeń jest dobra diagnostyka.” – mówiła dyrektor ZOZ Nr 2 Ewa Skoczyńska.

Dzięki modernizacji Pracowni Tomografii Komputerowej, zakupowi sprzętu i utworzeniu gabinetu do wybudzeń, możliwe będzie w najbliższym czasie wykonywanie badań MR i TK pacjentów wymagających znieczulenia ogólnego. Do grupy tych pacjentów zalicza się w szczególności małe dzieci. Umożliwi to znacznie szybszą diagnostykę tych pacjentów – czas oczekiwania na tego rodzaju badanie wynosi obecnie w naszym województwie ponad 6 miesięcy.

W ostatnich latach ZOZ nr 2 regularnie wzbogaca się o kolejny, ultranowoczesny sprzęt. Chociażby w październiku 2021 roku zakończono tu modernizację Pracowni Rezonansu Magnetycznego. Placówka otrzymała wówczas ultranowoczesny, wysokospecjalistyczny aparat Ingenia Ambition 1,5 T X. Zakup i montaż kosztowały ok. 6 milionów złotych. Z kolei w marcu tego roku uruchomiona została zmodernizowana pracownia rentgenowska, wyposażona w nowoczesne aparaty RTG i USG. W tym przypadku wartość inwestycji wyniosła blisko 1,5 miliona złotych.

Reklama
Poprzedni artykułRuszyła budowa nowego mostu w Stalowej Woli
Następny artykułŚmiertelny wypadek na obwodnicy Strzyżowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!