Strona główna STALOWA WOLA Ruszyła budowa nowego mostu w Stalowej Woli

Ruszyła budowa nowego mostu w Stalowej Woli

0
Reklama

Blisko 5 kilometrów nowej drogi oraz nowa przeprawa przez San o długości prawie 1800 metrów powstaną w Stalowej Woli. Dziś oficjalnie rozpoczęto budowę, a pierwszą, symboliczną łopatę wbił m.in. marszałek Władysław Ortyl. Inwestycja powstanie dzięki pokaźnemu wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Nowa droga prowadzić będzie od Brandwicy przez Jastkowicę do Stalowej Woli. Przeprawa przez dwie rzeki Bukową i San będzie zlokalizowana na wysokości ronda w ciągu DK 77 (trasa Podskarpowa) prowadzącego w ul. Chopina. Na skrzyżowaniu tym zakończy się blisko 5-kilometrowy fragment nowej drogi.

Reklama

Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, ze te inwestycje trzeba wesprzeć. Je zasadność jest dla nas oczywista. Wykonawcy, sprawdzonemu w realizacjach dużych przedsięwzięć życzę powodzenia – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber.

W symbolicznym wbiciu łopaty wzięli udział m.in.: sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury poseł Rafał Weber, parlamentarzyści senator Janina Sagatowska i poseł Krzysztof Sobolewski, były wiceminister, a obecnie wiceprezes PEKAO SA Jerzy Kwieciński, wicewojewoda Radosław Wiatr, wicemarszałek Ewa Draus i radna województwa Kamila Piech, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny wraz z samorządowcami z powiatu i okolicznych gmin. 

Inwestycja ma kosztować 377 516 678 mln zł, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to kwota aż 302 317 049 zł. Budowę, która ma zakończyć się w 2026 roku, realizować będzie firma STRABAG Sp. z o.o.

Bardzo ważny dzień dla tego regionu. Dziś zaczyna się budowa tego mostu, ale to tylko jeden z elementów, jedna z inwestycji, które zgodnie z obietnicą realizujemy. Niedługo będą ogłaszane kolejne dobre inwestycje dla tego regionu, które będą w korelacji z tą dziś otwieraną. Dziękuję za współpracę administracji rządowej i samorządowej, bo tylko przy wspólnych działaniach można robić rzeczy wielkie  – poseł Krzysztof Sobolewski.

Ten most wpisuje się w tutejszy krajobraz i krajobraz Podkarpacia, zarówno ten turystyczny, jak i gospodarczy.   Ma charakter innowacyjny, chcemy żeby te innowacje były obecne w każdym obszarze. Wszyscy podkreślają dobrą współprace przy staraniach o ten most, powtórzę i ja. My z obecnymi tu panią marszałek Ewą Draus i panią Kamilą Piech, nie mieliśmy wątpliwości. To ważna inwestycja dla układu drogowego, ale otwiera też obszary inwestycyjne.  Chcę dodać, że inwestycje na drogach wojewódzkich, dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mają wsparcie z budżetu państwa sięgające prawie miliard złotych – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

W zakres zadania włączone są także budowa: oświetlenia ulicznego na całej długości projektowanego odcinka, chodników, tras rowerowych, przepustów drogowych zintegrowanych z przejściami dla zwierząt, przebudowa wału przeciwpowodziowego, a nawet… płotków herpetologicznych dla płazów.

Reklama
Poprzedni artykułPrezydent RP uczestniczył w święcie WOT w Rzeszowie [foto]
Następny artykułW ZOZ nr 2 w Rzeszowie pojawił się nowy tomograf

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!