Strona główna KULTURA W grudniu Łaźnie Rzymskie w Muzeum-Zamek w Łańcucie za symboliczną złotówkę

W grudniu Łaźnie Rzymskie w Muzeum-Zamek w Łańcucie za symboliczną złotówkę

0
Reklama

Grudzień i styczeń w Muzeum – Zamku w Łańcucie, to zgodnie z wieloletnią tradycją, czas intensywnych porządków i prac konserwatorskich. W tym roku jednak, mimo zakończenia głównego sezonu turystycznego, otwarte będą wybrane ekspozycje.


W trakcie dwóch zimowych miesięcy konserwacji poddawane są zamkowe wnętrza i eksponaty, a podłogi – woskowane oraz froterowane. Są to rutynowe prace, prowadzone w łańcuckim Muzeum po każdym sezonie turystycznym. Wyjątkowo jednak w tym roku, w grudniu czynne pozostają wybrane wystawy.

Reklama


Oprócz Storczykarni jest to Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego, zlokalizowane w dawnej Oranżerii i dawnej Ujeżdżalni. Ponadto do 22 grudnia turyści mogą zwiedzić także Łaźnie Rzymskie, znajdujące się w zamkowych piwnicach. Bilet do ordynackiego spa w tym czasie kosztuje symboliczną złotówkę.


Wejściówki na wszystkie ekspozycje czynne w grudniu, do kupienia wyłącznie przy wejściu na każdą z nich. Szczegółowe informacje na temat dni i godzin otwarcia znajdują się na stronie Muzeum.

Reklama
Poprzedni artykuł58-latka przekroczyła prędkość o 60 km/h. Została ukarana
Następny artykułZabezpieczono prawie 1 kg marihuany. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!