Strona główna CIEKAWOSTKI Uśmiech dziąsłowy – gummy smile – jak pomóc?

Uśmiech dziąsłowy – gummy smile – jak pomóc?

0
Uśmiech dziąsłowy gummy smile
Reklama

Uśmiech to bardzo ważny element, który ma duży wpływ na to, jak wyglądamy oraz na to, jak postrzegają nas inni. Szczery uśmiech dodaje nam pewności siebie i sprzyja nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Niestety nie każdy chce uśmiechać się od ucha do ucha, gdy problemem są jego zęby, a dokładnie- zbyt mocno widoczne dziąsła. Gummy smile, bo tak nazywa się ten efekt, nie zależy do rzadkości. Jednak istnieją skuteczne sposoby, które pomagają skutecznie pozbyć się tej wady i cieszyć pięknym, zdrowym uśmiechem.

Czym jest gummy smile

Gummy smile, czyli uśmiech dziąsłowy lub koński uśmiech, jest to typ uśmiechu, podczas którego dziąsła są nadmiernie eksponowane. O wadzie tej można mówić wówczas, gdy widoczność dziąseł wynosi co najmniej 3mm. Powoduje to wrażenie sporej dysproporcji, że zęby są za krótkie w stosunku do grubych dziąseł. Jest to dość powszechna przypadłość, powodująca zazwyczaj spory kompleks u osób, u której występuje.
Spośród przyczyn uśmiechu dziąsłowego wymienić możemy przede wszystkim uwarunkowania genetyczne, wady zgryzu, wady ortodontyczne (drobne zęby), nadreaktywność mięśni mimicznych twarzy, zbyt silne mięśnie górnej wargi, czy też warga górna o zbyt małej objętości.

Reklama

Gummy smile- wada, której skutecznie można się pozbyć

Gummy smile to problem głównie natury estetycznej ale nie tylko. Chodzi tu także o zdrowie zębów, które nadmiernie eksponowane stają się zbyt suche, w efekcie czego mogą pojawiać się nawracające stany zapalne jamy ustnej. Ponadto osoba, której przyszło mierzyć się z tym problemem, czuje ciągły dyskomfort oraz musi stale myśleć o tym, by przypadkiem odruchowo się nie uśmiechnąć i nie ujawnić swojej wady. Są to na tyle poważne argumenty, by skorzystać z nowoczesnych i skutecznych rozwiązań w walce z uśmiechem dziąsłowym. Na pewno warto, gdyż dzięki nim odzyskujemy nie tylko piękny uśmiech, ale także wewnętrzny spokój i poczucie własnej wartości.

Uśmiech dziąsłowy gummy smile

Skuteczne sposoby na uśmiech dziąsłowy

Zarówno współczesna stomatologia, jak i medycyna estetyczna oferują mniej lub bardziej inwazyjne rozwiązania problemu z uśmiechem dziąsłowym. Oczywiście najlepiej, gdy to specjalista- biorąc pod uwagę takie czynniki jak przyczynę problemu czy indywidualne uwarunkowania pacjenta- wskaże najlepszą metodę leczenia.

Zobacz również: Farba do włosów brąz i rude refleksy – jak ich uniknąć?

Dość powszechnym sposobem jest zastosowanie leczenia poprzez aparat ortodontyczny,, Szczególnie zaleca się go osobom młodym, w okresie wzrostu. Odpowiednio dobrany aparat prowadzi do przesunięcia zębów przednich, a jednocześnie do korekty uśmiechu dziąsłowego. Metoda ta wymaga jednak czasu i jest dość uciążliwa, ze względu na konieczność częstych wizyt u ortodonty.
Uśmiech dziąsłowy można leczyć także chirurgicznie. Zabieg ma na celu wydłużenie koron klinicznych zębów, przycięcie nadmiaru dziąseł a także podpierającej je kości. Niestety jest to sposób dość inwazyjny i niekomfortowy a gojenie powstałych ran trwa kilka tygodni. Mniej inwazyjną metodą jest laserowe wycięcie dziąsła, jednak pomimo iż są skuteczne, zarówno pierwsza, jak i druga z nich, niesie ryzyko powikłań. Może występować po nich nadwrażliwość korzeni a także destabilizacja zębów.
Botoks w leczeniu uśmiechu dziąsłowego
Jeśli nie chcemy tak długo czekać na efekt pięknego uśmiechu, jak jest to konieczne w przypadku zastosowania aparatu ortodontycznego, a także gdy zabieg chirurgiczny wydaje nam się zbyt drastycznym i ryzykownym rozwiązaniem, jest jeszcze jeden sposób, który z pewnością przypadnie wielu osobom do gustu.

Uśmiech dziąsłowy gummy smile

Tani, bezpieczny, mało inwazyjny i szybki efekt w leczeniu uśmiechu dziąsłowego da nam toksyna botulinowa, czyli wszystkim znany botoks. Najlepiej sprawdza się w przypadku, gdy powodem nadmiernej ekspozycji dziąseł są nadreaktywne mięśnie, odpowiedzialne za unoszenie wargi. Substancja ta skutecznie blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, przez co rozluźnia mięśnie i górna warga przestaje się tak bardzo podnosić do góry podczas uśmiechu. Zabieg przeprowadzany jest ze znieczuleniem miejscowym i trwa zaledwie kilkanaście minut, zaś ostateczne efekty pojawiają się już po kilku dniach i utrzymują przez około pół roku. Po tym czasie zabieg można bez problemu powtórzyć.

Leczenie uśmiechu dziąsłowego toksyną botulinową należy przeprowadzić w sprawdzonym miejscu, jako chociażby Klinika Dr Szczyta, gdyż bezpieczeństwo i efekt końcowy jest wynikiem odpowiednio przeprowadzonego zabiegu, a więc nakłuć we właściwym miejscu oraz sterylności w trakcie jego trwania. Warto postawić więc na wiedzę i doświadczenie specjalistów, by w końcu móc cieszyć się swoim uśmiechem.
źródło: https://www.drszczyt.pl/blog/gummy-smile-czyli-sposoby-na-usmiech-dziaslowy
 

Reklama
Poprzedni artykułNie żyje młody piłkarz. Odwołano mecz
Następny artykułZabiegi bankietowe – olśniewający wygląd na balu sylwestrowym