Strona główna JAROSŁAW Ukraińcy z podrobionymi prawami jazdy na granicy

Ukraińcy z podrobionymi prawami jazdy na granicy

0
Reklama

Za posługiwanie się fałszywym dokumentem grozi nawet 5 lat więzienia. Mimo to wciąż zdarzają się kierowcy, którzy do kontroli na granicy państwa przedstawiają nieprawdziwe prawa jazdy. Kolejne dwie fałszywki wpadły na przejściu granicznym w Korczowej.

W miniony weekend mundurowi z SG zatrzymali dwa ukraińskie prawa jazdy. Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (23 kwietnia) w przejściu granicznym w Korczowej. Tutaj do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 67-letni obywatel Ukrainy. Mundurowi podczas sprawdzania dokumentów zakwestionowali autentyczność przedstawionego prawa jazdy. W wyniku szczegółowej analizy ustalono, że dokument podrobiono na wzór oryginału. Falsyfikat został zatrzymany, a cudzoziemiec dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Reklama

Podobne zdarzenie miało miejsce dwa dni wcześniej. Wówczas podrobionym prawem jazdy posłużył się 28-letni obywatel Ukrainy. Jednak mundurowi nie dali się nabrać na fałszywkę. Mężczyzna usłyszał zarzut posłużenia się nieprawdziwym dokumentem i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 50 fałszywych praw jazdy.

Poprzedni artykułWszedł na jezdnię, został potrącony
Następny artykułUmowa na budowę „Wisłokostrady” podpisana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!