Strona główna WIADOMOŚCI Tu sprawdzisz bezpłatnie oświetlenie w swoim aucie

Tu sprawdzisz bezpłatnie oświetlenie w swoim aucie

0
Reklama

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przypominają o kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Mówią, jak ważne dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego jest stan oświetlenia pojazdów. W dniach 5.11, 19.11 oraz 3.12.2022 r., odbędą się „dni otwarte” na wybranych stacjach diagnostycznych, gdzie można będzie bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w pojazdach.

Jesienna aura sprawia, że dają o sobie znać zagrożenia w ruchu drogowym związane z ograniczoną widocznością. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem oraz inną przeszkodę znajdującą się na drodze. W przypadku wadliwego oświetlenia, złych warunków atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne światła mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych.

Reklama

„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” – to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. 22 października w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy Alei Armii Krajowej w Rzeszowie policjanci ruchu drogowego zorganizowali briefing poświęcony kampanii. Podczas spotkania z dziennikarzami nadkom. Paweł Grześ mówił o założeniach akcji i planowanych działaniach. Przypominał, jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne pojazdu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy wcześniej zapada zmrok. Nieprawidłowo ustawione światła pojazdu mogą niedostatecznie oświetlać drogę przed pojazdem, mogą również prowadzić do oślepienia innych kierowców lub pieszych.

Funkcjonariusz informował, że w ramach kampanii kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach na stacjach kontroli funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Podczas trwania działań, w dniach 22.10, 5.11, 19.11 oraz 3.12.2022 r., odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na wybranych stacjach diagnostycznych biorących udział w akcji.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Dekra Sp. z o.o., sieć stacji Speed Car Sp. z o.o., Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A.


Pełna lista stacji dostępna na stronach podkarpackiej policji.

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny wypadek na A4. Nie żyje dziecko
Następny artykułTragedia w Gorzycach. 37-latek zginął podczas pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!