Strona główna KROSNO 19-letni recydywista drogowy stracił prawo jazdy

19-letni recydywista drogowy stracił prawo jazdy

0
Reklama

W sobotę po północy, policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na al. Jana Pawła II w Krośnie. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na rozpędzonego fiata, którego kierujący przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość.

Za kierownicą jadącego 104 km/h pojazdu siedział 19-letni mieszkaniec woj. małopolskiego. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że młody mężczyzna był już wcześniej dwukrotnie notowany za przekraczanie prędkości. Działał więc w warunkach tzw. „recydywy”, która oznacza podwojenie wysokości kary finansowej w przypadku złamania przez kierującego tego samego przepisu na przestrzeni 2 lat od daty popełnienia poprzedniego.

Reklama

W związku z przekroczeniem obowiązującej prędkości, młody kierowca stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 1600 złotych i 9 punktów karnych.

Zalegające mgły oraz wiosenne przymrozki sprawiają, że miejscami w regionie występują trudne warunki drogowe. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!