Strona główna MIELEC Patrole policji na rowerach w Mielcu

Patrole policji na rowerach w Mielcu

0
Reklama

Policjanci rozpoczęli służby patrolowe na jednośladach. Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie niemożliwy lub utrudniony jest dostęp radiowozem.

W sobotę, mieleccy policjanci po raz pierwszy w tym roku pełnili służbę patrolową na rowerach. Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy. Policjanci będą również patrolować ścieżki rowerowe, reagując na wykroczenia popełniane przez osoby wypoczywające na terenach rekreacyjnych. Szczególną uwagę zwrócą także na prawidłowe poruszanie się po ścieżkach rowerowych rowerzystów, pieszych oraz rolkarzy.

Reklama

Ponadto mundurowi będą zwracać uwagę między innymi, na osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które będą zakłócać bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Policjanci pełniący służbę przy wykorzystaniu jednośladów są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień na ulicach Mielca. Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”. Podobnie, jak w innych przypadkach, na ramionach mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu policjantów mogą być krótkie spodenki. W celach bezpieczeństwa policjanci, zamiast czapki służbowej z daszkiem, wyposażeni są w kaski rowerowe. Policjanci na rowerach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak policjanci w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.

Rowery oraz wyposażenie tj. mundury, buty, kaski i akcesoria dla policyjnych rowerzystów zostały sfinansowane przez Urząd Miasta w Mielcu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!