Strona główna RZESZÓW Pijany kierowca i agresywna pasażerka odpowiedzą za swe czyny

Pijany kierowca i agresywna pasażerka odpowiedzą za swe czyny

0
Reklama

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 16, w Grochowcach. Policjanci z posterunku we Fredropolu otrzymali zgłoszenie, że kierujący volkswagenem może być pod wpływem alkoholu. Podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd i zatrzymali go do kontroli drogowej. Zgłoszenie się potwierdziło. 41-letni mieszkaniec Rzeszowa miał ponad 0,6 promila alkoholu w swoim organizmie.

Podczas wykonywanych czynności z zatrzymanego do kontroli pojazdu, na jezdnię, wychodziła pasażerka. Kobieta wielokrotnie była przez policjantów wzywana do zachowania ostrożności, jednak nie przyniosło to rezultatów. Nadal  wychodziła z pojazdu i nie stosowała się do wydawanych poleceń. W konsekwencji, funkcjonariusze podjęli wobec niej czynności. 36-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego zachowywała się wobec mundurowych agresywnie, arogancko i wulgarnie, a dodatkowo uszkodziła radiowóz, powodując zarysowania na powłoce lakierniczej. Badanie wykazało, że kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Reklama

36-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego w związku z popełnionymi przestępstwami została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała już zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i zniszczenia radiowozu. Nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierujący volkswagenem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyźnie grozi  kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na kilka lat oraz wysoka grzywna.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!