Strona główna STALOWA WOLA Sprzedawał alkohol bez pozwolenia

Sprzedawał alkohol bez pozwolenia

0
Reklama

Stalowowolscy policjanci prowadzili czynności w związku z uzyskaniem informacji o nielegalnej sprzedaży alkoholu w jednym z lokali na terenie Stalowej Woli. Końcem stycznia funkcjonariusze zabezpieczyli kilka beczek piwa i blisko 100 butelek mocniejszego alkoholu. Jak się okazało właściciel lokalu nie miał wymaganej koncesji – poprzednia straciła ważność pod koniec października ubr.

Mimo braku dopełnienia formalności, zarówno na półkach lokalu, jak i na zapleczu, znajdował się alkoholu przygotowany do sprzedaży. W sprawie ustalono i przesłuchano świadków, a także zabezpieczono dokumentację. Właściciel sklepu przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzut sprzedaży napojów alkoholowych bez wymaganego zezwolenia.

Reklama

Teraz za swój czy odpowie przed sądem. Zgodnie z art. 43 ust. 1 Ustawy o Wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, kto sprzedaje alkohol bez wymaganego zezwolenia podlega karze grzywny, a dodatkowo może zostać orzeczony na właściciela zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży lub podawania napojów alkoholowych oraz przepadek zabezpieczonego alkoholu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!