Strona główna BIESZCZADY Święta w górach? Sprawdźcie warunki na szlakach w Bieszczadach

Święta w górach? Sprawdźcie warunki na szlakach w Bieszczadach

0
Reklama
Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Część odcinków jest drożna, szlaki mniej uczęszczane są nieprzetarte. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, wzrasta wraz z wysokością i waha się od 40cm do 150 cm w miejscach nawianych. Śnieg jest mokry i ciężki. Po nocnych opadach nad szlakami mogą występować pochylone gałęzie obciążone śniegiem, prosimy o zwracanie uwagi na wygląd otoczenia i omijanie miejsc niebezpiecznych. Przed wyruszeniem na szlak zalecamy zabrać kijki i raczki, w partiach szczytowych mogą się przydać rakiety śnieżne.

Prosimy o rozwagę przy planowaniu wędrówki, a w szczególności odradzamy wędrówki od Przełęczy pod Tarnicą w kierunku Przełęczy Goprowskiej i dalej w kierunku Krzemienia i Halicza z uwagi na nieprzetarty szlak. Dodatkowo prosimy o zwrócenie uwagi na duży nawis znajdujący się pod Tarniczką w rejonie niebieskiego szlaku schodzącego z Przełęczy Pod Tarnicą na Przełęcz Goprowską. Omijajcie to miejsce w miarę możliwości !W rejonie Tarnawy Niżnej oraz Bukowca parkingi są nie odśnieżone. Prosimy o niepozostawianie samochodów w pasie drogowym.Wychodźcie w góry wcześnie. Zaplanujcie trasę tak, aby zakończyć ją przed zmrokiem. Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu.Apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki niej służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR . Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.
Reklama
Poprzedni artykułUmorzenie śledztwa w sprawie decyzji o akcji „Wisła”
Następny artykułJaka pogoda na święta na Podkarpaciu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!