Strona główna RZESZÓW Siedem osób wprowadziło się do cudzego domu nękając właścicieli

Siedem osób wprowadziło się do cudzego domu nękając właścicieli

0
Reklama

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie przeciwko Mirosławowi R., Krzysztofowi K., Adamowi W., Jerzemu S., Grzegorzowi S. i Małgorzacie S. podejrzanym o to, że w okresie od 20 sierpnia 2021 roku do 26 sierpnia 2021 roku w Boguchwale działając wspólnie i w porozumieniu ze sobą oraz ustaloną osobą nieletnią, uporczywie stosowali wobec Ireny B. oraz Jerzego B. przemoc psychiczną wprowadzając się wbrew ich woli do ich domu zakłócając pokrzywdzonym mir domowy.

Jak poinformowała Prokuratura Rejonowa w specjalnym komunikacie wymieniona grupa osób notorycznie spożywała alkohol w obecności właścicieli, zakłócali im spoczynek nocny, korzystali oraz niszczyli należące do nich przedmioty codziennego użytku, a także utrudniali im swobodne korzystanie z pomieszczeń mieszkalnych w domu.

Zachowanie to w istotny sposób naruszyło ich prywatność oraz utrudniło gospodarzom korzystanie z zajmowanego lokalu mieszkalnego. Natręci chcieli zmusić ich do podpisania ugody, skutkiem której wskazani wyprowadziliby się z zajmowanego lokalu mieszkalnego, wobec tego będą odpowiadać za przestępstwo z art. 191 § 1a kodeksu karnego.

Reklama

Przedmiotowe postępowanie zostało zainicjowane przez pokrzywdzoną Irenę B.

Na skutek natychmiastowych działań podjętych przez funkcjonariuszy Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, zatrzymano sprawców i następnie przedstawiono zarzuty Mirosławowi R., Adamowi W., Jerzemu S., Grzegorzowi S., Krzysztofowi K. i Małgorzacie S. oraz przesłuchano ich w charakterze podejrzanych. W toku złożonych wyjaśnień nie przyznali się do zarzucanego im czynu, a w złożonych wyjaśnieniach zaprzeczyli, by ich zachowanie nakierowane było na zmuszenie pokrzywdzonych do opuszczenia przez nich domu.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze, przy czym wobec Jerzego S., Grzegorza S., Mirosława R. Krzysztofa K. oraz Małgorzaty S. zastosowano dozór Policji z obowiązkiem stawiennictwa we wskazanych w postanowieniach jednostkach Policji, z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych Ireny B. i Jerzego B. na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz zakazem przebywania na posesji zajmowanej przez pokrzywdzonych. Dodatkowo wobec Mirosława R. i Krzysztofa K. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi, jak również poręczenie majątkowe.

Natomiast w stosunku do podejrzanego Adama W. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, w dniu 28 sierpnia 2021 roku Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Dodatkowo na skutek działania Prokuratury, podjęto szeroko zakrojone czynności mające na celu pomoc oraz ochronę pokrzywdzonych, w szczególności zwrócono się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o zbadanie potrzeb społecznych pokrzywdzonych i wdrożenie ewentualnych usług socjalnych.

Poprzedni artykułOdciął rękę rowerzyście. Prokuratura z Leżajska wszczęła śledztwo
Następny artykułChciał zgwałcić dziewczynę i grożąc sfotografować ją. Jest akt oskarżenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!