Strona główna KOLBUSZOWA Chciał zgwałcić dziewczynę i grożąc sfotografować ją. Jest akt oskarżenia

Chciał zgwałcić dziewczynę i grożąc sfotografować ją. Jest akt oskarżenia

0
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie w dniu 15 września 2021 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie, akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mieszkańcowi pow. kolbuszowskiego, Arturowi R., któremu zarzucono popełnienie trzech przestępstw pozbawienia wolności, a następnie doprowadzenia do obcowania płciowego pokrzywdzonych, wbrew ich woli, używając przy tym przemocy, jak również niszczenia mienia  tj. przestępstw z art. 197 § 1 k.k. i art. 189 § 1 k.k. oraz art. 288 § 1 k.k.,  oraz jednego przestępstwa usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego pokrzywdzonej, wbrew jej woli i przy użyciu przemocy. Dodatkowo Arturowi R. zarzucono popełnienie przestępstw kierowania gróźb pozbawienia życia wobec pokrzywdzonych, tj. przestępstwa z art. 190 § 1 k.k. i  kierowania gróźb pozbawienia życia w celu utrwalenia wizerunku nagiej pokrzywdzonej w trakcie czynności seksualnej, tj. o przestępstwo z art. 191a § 1 k.k. oraz przestępstw przywłaszczenia
i ukrywania dokumentów stwierdzających m. in. tożsamość innych osób, tj. o przestępstwo z art. 275 § 1 k.k. i art. 276 k.k.   

W toku realizowanych czynności ustalono, iż Artur R. dopuszczając się przestępstw przeciwko wolności seksualnej, zachowywał się podobnie, działał w sposób przemyślany i zaplanowany, umawiał się w celach towarzyskich, początkowo płacił za usługę seksualną, a następnie bił pokrzywdzone, podduszał, szarpał, dalej po zgwałceniu i wymuszeniu innych czynności seksualnych, zabierał pieniądze oraz bieliznę, którą traktował jak trofeum. Za każdy z zarzucanych czynów z art. 197 § 1 k.k. Arturowi R. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Natomiast w jednym z przypadków Artur R. podstępem, pod pretekstem szukania konkretnej ulicy w Rzeszowie, zwabił jedną z pokrzywdzonych do samochodu, po czym wywiózł ją do budynku firmy położonej w jednej z podrzeszowskich miejscowości, gdzie używając przemocy, wyrwał jej telefon, którym rzucił o podłogę  dokonując jego uszkodzenia, a następnie szarpiąc pokrzywdzoną, dusząc i policzkując, zdarł z niej ubranie i bieliznę, a następnie używając siły fizycznej, zmusił ją do odbycia stosunku płciowego.

Na wniosek Prokuratury, postanowieniem z dnia 20 lipca 2020 roku, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego Artura R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, którego stosowanie jest aktualnie przedłużone do dnia 11 października 2021 roku.   

Artur R. przesłuchany kilkukrotnie w charakterze podejrzanego, ostatecznie nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Sprawcy za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi kara łączna do 20 lat pozbawienia wolności.

Artur R. nie był dotychczas karany.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!