Strona główna LEŻAJSK Odciął rękę rowerzyście. Prokuratura z Leżajska wszczęła śledztwo

Odciął rękę rowerzyście. Prokuratura z Leżajska wszczęła śledztwo

0
Reklama

W poniedziałek wieczorem, około godziny 22:00, na terenie Leżajska 21-latek został brutalnie zaatakowany. Napastnik odciął mężczyźnie lewą rękę.

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje śledztwo w sprawie spowodowania w dniu 20 września 2021 roku w Leżajsku, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 21 letniego mężczyzny, w postaci innego ciężkiego kalectwa poprzez dokonanie odcięcia dłoni lewej ręki przy użyciu narzędzia ostrokrawędzistego, tj. o przestępstwo z art. 156 § pkt 1 k.k.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pokrzywdzonego przebywającego na jednej z ulic Leżajska, podjechał mężczyzna poruszający się skuterem, który przy użyciu tasaka dokonał obcięcia dłoni jego lewej ręki. Po zaistniałym zdarzeniu sprawca oddalił się w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony nie rozpoznał napastnika, a także nie wskazał jakiegokolwiek powodu ataku na jego osobę.

Reklama

Następnie z uwagi na charakter doznanych obrażeń ciała pokrzywdzonego przewieziono do Szpitala Specjalistycznego w Krakowie.

Na skutek podjętych czynności procesowych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku w dniu 21 września 2021 roku zatrzymano 43 letniego mieszkańca powiatu leżajskiego, podejrzewanego o dokonanie przedmiotowego czynu. Przy zatrzymanym ujawniono prawdopodobne narzędzie przestępstwa, tj. nóż typu tasak.

W sprawie obecnie wykonywane są intensywne czynności procesowe.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!