Strona główna LEŻAJSK Odciął rękę rowerzyście. Prokuratura z Leżajska wszczęła śledztwo

Odciął rękę rowerzyście. Prokuratura z Leżajska wszczęła śledztwo

0

W poniedziałek wieczorem, około godziny 22:00, na terenie Leżajska 21-latek został brutalnie zaatakowany. Napastnik odciął mężczyźnie lewą rękę.

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje śledztwo w sprawie spowodowania w dniu 20 września 2021 roku w Leżajsku, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 21 letniego mężczyzny, w postaci innego ciężkiego kalectwa poprzez dokonanie odcięcia dłoni lewej ręki przy użyciu narzędzia ostrokrawędzistego, tj. o przestępstwo z art. 156 § pkt 1 k.k.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pokrzywdzonego przebywającego na jednej z ulic Leżajska, podjechał mężczyzna poruszający się skuterem, który przy użyciu tasaka dokonał obcięcia dłoni jego lewej ręki. Po zaistniałym zdarzeniu sprawca oddalił się w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony nie rozpoznał napastnika, a także nie wskazał jakiegokolwiek powodu ataku na jego osobę.

Następnie z uwagi na charakter doznanych obrażeń ciała pokrzywdzonego przewieziono do Szpitala Specjalistycznego w Krakowie.

Na skutek podjętych czynności procesowych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku w dniu 21 września 2021 roku zatrzymano 43 letniego mieszkańca powiatu leżajskiego, podejrzewanego o dokonanie przedmiotowego czynu. Przy zatrzymanym ujawniono prawdopodobne narzędzie przestępstwa, tj. nóż typu tasak.

W sprawie obecnie wykonywane są intensywne czynności procesowe.

Poprzedni artykułSzukano jej w całym kraju. 15-latka znaleziona w Bieszczadach
Następny artykułSiedem osób wprowadziło się do cudzego domu nękając właścicieli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here