Strona główna RZESZÓW Są wyniki próbek wody z Rzeszowa

Są wyniki próbek wody z Rzeszowa

0
Reklama

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi dochodzenie epidemiologiczne dotyczące m.in. określenia źródła zakażenia ogniska legionellozy, które objęło łącznie 144 osoby mieszkające na terenie Miasta Rzeszowa i okolic. W trakcie dochodzenia badane jest potencjalne źródło zakażenia- podał w poniedziałek dr inż. Adam Sidor Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Odnotowano 11 zgonów osób z potwierdzonym zakażeniem Legionella pneumophila – przekazał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie.

Reklama


Na dzień dzisiejszy łącznie pobrano próbki wody ciepłej i zimnej w ilości 103 próbek na terenie miasta Rzeszowa i 8 próbek na terenie ościennych powiatów. Próbki były pobierane w obiektach użyteczności publicznej, w miejscach zamieszkania osób chorych, w punktach zaopatrywania budynków w wodę ciepłą.


Pierwsze wyniki badań z dnia dzisiejszego dotyczą próbek pobranych 18.08.2023 r. w obiektach użyteczności publicznej – jest to 9 wyników badania wody. Wyniki badań wykazały brak zanieczyszczenie bakteriami w 5 próbkach, w 2 próbkach wody ciepłej stwierdzono zanieczyszczenie na poziomie wysokim, 1 na poziomie średnim i w 1 próbce jedynie potwierdzono obecność. Woda pobrana w mieszkaniu nie wykazała obecności bakterii. Na ten moment otrzymane wyniki, jak również informacje z wywiadów epidemiologicznych nie dają podstaw do określenia potencjonalnego źródła zakażenia. Kolejne wyniki badań, które będziemy posiadać będą decydować o podejrzeniu/ potwierdzeniu źródła zakażenia w ognisku- czytamy dalej w komunikacie.

Poprzedni artykułSzczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 69-latka
Następny artykułPrzyczepka odpięła się od auta i uderzyła w rowerzystkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!