Strona główna WIADOMOŚCI Rząd rozważa wprowadzenie zakazu przemieszczania się

Rząd rozważa wprowadzenie zakazu przemieszczania się

120
0

Podczas rozmowy dla WP.pl premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń, w tym całkowitego zakazu przemieszczania się.


Premier Mateusz Morawiecki podczas wywiadu dla WP.pl stwierdził, że rząd rozważa wprowadzenie całkowitego lockdownu, w którym obowiązywałby zakaz przemieszczania się.
Szef rządu stwierdził: „Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji, również dotyczących przemieszczania się. Ale one wiążą się z koniecznością wdrożenia nowej legislacji”.Trwają rozmowy premiera z prezydentem Andrzejem Dudą oraz doradcami.
„Staramy się, czerpiąc z doświadczenia otaczającego nas świata, a także z danych wewnętrznych i opinii lekarzy, przewidzieć najlepszy możliwy model ewolucji pandemii. I tak jak dzisiaj to wygląda przy zatrzymaniu tempa spadku zakażeń nie chcemy ryzykować bardzo wysokiej trzeciej fali” – powiedział Morawiecki.
Zdaniem premiera nie ma teraz miejsca na żarty i nieprzestrzeganie restrykcji: „Jeszcze raz chcę zapewnić, że robimy co w naszej mocy, żeby ograniczać skutki koronawirusa zarówno dla ludzi, jak i dla gospodarki. Staramy się, żeby Polska przeszła przez ten trudny czas jak najmniej poturbowana”.
źr. wp.pl