Strona główna WIADOMOŚCI Ruszają ogólnopolskie ferie zimowe. Jakie atrakcje czekają na dzieci?

Ruszają ogólnopolskie ferie zimowe. Jakie atrakcje czekają na dzieci?

0

Od 4 do 17 stycznia w całej Polsce dzieci szkolne odbywać będą ferie zimowe. Ze względu na pandemię ograniczone zostały formy spędzania tego czasu.


Co roku w okresie ferii zimowych turystyka górska cieszyła się zainteresowaniem. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, zamknięte zostały kurorty nadmorskie, górskie stoki narciarskie oraz hotele. Dzieci mogą liczyć na dwie formy wypoczynku w grupach: półkolonie oraz półobozy sportowe.Półkolonie przygotowane zostały indywidualnie przez szkoły dla klas I-IV. Muszą one przebiegać w ścisłym reżimie sanitarnym.  Wedle zaleceń GIS i MEN mogą odbywać się w szkołach lub placówkach spełniających warunki bezpieczeństwa. Zajęcia kolonijne przeprowadzać można w salach świetlicowych, dydaktycznych i sportowych, na których można przestrzegać wymaganych zasad bezpieczeństwa związanych z zachowaniem  bezpiecznej odległości.
MEN w swojej rekomendacji zaznaczył, że zajęcia prowadzone w trakcie przerwy zimowej będą mogły być prowadzone w grupach maksymalnie do 12 uczniów.
Obozy sportowe mogą być przeprowadzone dla szkół mistrzostwa sportowego, z zachowanie podobnych obostrzeń.

Poprzedni artykułNie żyje 19-letni kierowca. Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo
Następny artykułMZ: Chcemy poluzować obostrzenia. Dzieci mogą wyjść z domu