Strona główna PRZEMYŚL Rolnicy protestują w Medyce: „Prezesie jesienią was zaoramy”

Rolnicy protestują w Medyce: „Prezesie jesienią was zaoramy” [foto]

0
Reklama

W Medyce od rana trwa protest rolników skupionych wokół stowarzyszenia Oszukana Wieś. Rolnicy podają, że protest ma związek z wznowieniem liberalizacji handlu z Ukrainą.

Dzisiejsza pikieta zorganizowana została także po to, aby zwrócić uwagę na nieudolną politykę rządu PiS w sprawach polskiego rolnictwa, a także by do społeczeństwa dotarły informacje o sytuacji w jakiej znajduje się polskie rolnictwo.

Reklama

W niedalekiej odległości od przejścia granicznego w Medyce, w ciągu DK 28 zebrało się ok. 80 rolników i ok. 40 maszyn rolniczych.

Protest według zapowiedzi ma potrwać do 16:00.

Na miejscu są politycy Konfederacji, którzy od początku wspierają polskich podkarpackich rolników, a także działacze Agrounii.

Protestujący znajdujący się ok. 1 km od przejścia granicznego mają ze sobą banery: „Czekamy na wybory”, „Prezesie, jesienią was zaoramy”. Protestujący odnieśli się też do słów Andrzej Leppera: „Wy ludziom nie musicie dawać, wystarczy, że przestaniecie im zabierać”.

Na granicy odprawa trwa normlanie, jednak samochody, które zostały odprawione są zablokowane i nie mogą wjechać do Polski. Na miejscu pracują policjanci czuwający nad bezpieczeństwem.

Dzisiejszy protest ma według rolników wywołać reakcję obecnego szefa resortu rolnictwa Roberta Telusa:

Czujemy się oszukani. Chcemy żeby minister Telus nam pomógł, byśmy mogli sprzedać nasze zalegające zboże- podają oburzeni rolnicy z Podkarpacia.

Poprzedni artykułBędzie nowy most drogowy na DK28
Następny artykułRusza budowa tunelu na Podzwierzyńcu w Łańcucie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!