Strona główna Bez kategorii PZU kolejnym sponsorem Stali Mielec

PZU kolejnym sponsorem Stali Mielec

0
Reklama

Największy polski ubezpieczyciel został sponsorem klubu FKS Stal Mielec, który w ubiegłym roku powrócił do Ekstraklasy. Klub powstał jeszcze przed drugą wojną i w ciągu swojej ponad osiemdziesięcioletniej historii dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Polski. O rozwój piłkarskich talentów dba Akademia Stali Mielec, która właśnie dołączyła do Dobrej Drużyny PZU.

PZU po raz kolejny stawia na sport i promocję aktywności fizycznej wśród Polaków. Ubezpieczyciel został właśnie sponsorem najlepszego na Podkarpaciu klubu piłkarskiego – FKS Stal Mielec.

FKS Stal Mielec to klub z bogatą historią. Cieszymy się, że ponownie oglądamy go w rozgrywkach Ekstraklasy i mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu drużyna znowu będzie odnosiła sukcesy na miarę tych z lat 70. Cenimy to, że Stal Mielec realizuje różne projekty społeczne m.in. prowadzi akademię współpracującą z małymi klubami i szkółkami piłkarskimi. Miło mi poinformować, że Akademia Stali Mielec dołączyła do Dobrej Drużyny PZU, wspierającej aktywność fizyczną wśród najmłodszych. – powiedziała Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU S.A.

Reklama

Akademia Stal Mielec zrzesza młodych zawodników z Mielca i powiatu mieleckiego. Pod okiem fachowców swoje piłkarskie umiejętności rozwija tu ponad setka dzieci i nastolatków. To także ważne dla regionu miejsce edukacji ogólnorozwojowej.

To dla nas bardzo ważny dzień – mówi Jacek Klimek, prezes klubu FKS Stal Mielec S.A. – Współpraca z PZU otwiera przed naszą Akademią nowe możliwości. Cieszymy się tym bardziej, że Akademia to nasz flagowy projekt, który cały czas chcemy udoskonalać, tak aby dzieci i młodzież trenująca w naszym klubie miała jak najlepsze warunki do rozwoju. W Mielcu jest ekstraklasa, jest coraz lepsza infrastruktura, pora również na Akademię, kształcącą zawodników mogących występować na najwyższym, piłkarskim poziomie. Wierzymy, że dzięki współpracy z PZU to wszystko będzie możliwe – podkreśla Klimek.

Podobnego zdania jest europoseł Tomasz Poręba, który od lat wspiera klub z Podkarpacia. – Szkolenie dzieci i młodzieży, dawanie jej szansy na sportowy rozwój, jest jednym z najważniejszych celów działania Stali Mielec. Klub będzie o nich zawsze dbał, najlepsi z nich dostaną swoje szanse na grę i spełnianie swoich marzeń́. Świetnie w tę filozofię wpisuje się realizowany przez PZU program Dobra Drużyna, promujący dbanie o zdrowie oraz aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Integrujący również młodych ludzi z niepełnosprawnościami. Bardzo dziękuję władzom PZU za wspólne podejście, filozofię i postrzeganie edukacyjnej roli sportu. Pomoc Spółek Skarbu Państwa w realizacji tego typu projektów i przedsięwzięć́ o charakterze sportowym i społecznym jest niezwykle ważna i zwiększa znacząco szanse ich powodzenia – powiedział Tomasz Poręba, europoseł, przyjaciel i promotor Stali Mielec.

Już w najbliższy piątek drużyna z Mielca, w czwartej kolejce Ekstraklasy podejmie u siebie Wisłę Kraków. Mecz rozpocznie się o godz. 20:30, a osoby, które nie znajdą się na stadionie, będą mogły to spotkanie obejrzeć w Canal+ Sport oraz w ogólnodostępnym kanale TVP Sport.

Program Dobra Drużyna PZU oficjalnie wystartował 15 czerwca 2021 r. Ma charakter powszechny, jest otwarty dla wszystkich, zwłaszcza małych sportowców z niepełnosprawnościami, oraz na wszystkie dyscypliny sportu.

Reklama
Poprzedni artykułPolicja zapobiegła nielegalnym wyścigom w Mielcu? 80 kontroli
Następny artykuł„Zarżnę cię bydlaku”- prezydentowi Przemyśla grożono śmiercią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!