Strona główna Bez kategorii Nie zatrzymał się do kontroli. Uszkodził kilka pojazdów

Nie zatrzymał się do kontroli. Uszkodził kilka pojazdów

0
Reklama

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu kierowcy chevroleta, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Podczas ucieczki mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik i uszkodził dwa stojące na parkingu samochody osobowe. 33-latek był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu w organizmie.

W sobotę w nocy, policyjny patrol, pełniący służbę nad Jeziorem Tarnobrzeskim zwrócił uwagę na pojazd marki Chevrolet. Samochód poruszał się z włączonymi światłami przeciwmgłowymi, a w tym czasie widoczność była dostatecznie dobra. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej.

Reklama

Kierujący zignorował polecenie do zatrzymania się, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący chevroletem nie zatrzymywał się i uciekał w kierunku miasta. Prowadząc szaleńczą jazdę ulicami Tarnobrzega, popełnił szereg wykroczeń. Podczas ucieczki, w obszarze zabudowanym, pędził z prędkością 140 km/h. 

Chevrolet dojechał do ul. Dekutowskiego, wówczas kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i doprowadził do uszkodzenia dwóch zaparkowanych pojazdów – alfy romeo i nissana.

Policjanci zatrzymali kierowcę. Nic mu się nie stało. Okazał się nim 33-letni obywatel Uzbekistanu. Mężczyzna był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 0,55 promila alkoholu w  jego organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

Przypominamy:

Kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!