Strona główna PRZEMYŚL Przemyśl: Wykryto nieprawidłowości na których Skarb Państwa tracił dziesiątki milionów złotych

Przemyśl: Wykryto nieprawidłowości na których Skarb Państwa tracił dziesiątki milionów złotych

0
Reklama

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, wykryli mechanizm karuzeli podatkowej w obrocie benzyną i olejem napędowym. Jedna z kontrolowanych firm, biorąca udział w procederze karuzeli podatkowej, naraziła Skarb Państwa na uszczuplenia ponad 60 mln złotych.

Pracownicy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wobec spółki z województwa mazowieckiego przeprowadzili sześć postępowań kontrolnych, zakończonych wydaniem rozstrzygnięć, w efekcie których stwierdzono, że spółka nie prowadziła działalności gospodarczej, a jedynie wprowadzała do obrotu faktury VAT, które nie odzwierciedlały rzeczywistych operacji gospodarczych.

Na wystawianych fakturach VAT, jako przedmiot obrotu wykazano benzynę i olej napędowy. Towar pochodzący z terenu państw bałtyckich i Niemiec trafiał w ramach wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów na rynek krajowy, a w dalszej kolejności za pośrednictwem szeregu znikających podatników oraz buforów do wielu podmiotów krajowych.

Reklama

W grupie zidentyfikowanych podmiotów biorących udział w obrocie fakturami VAT spółka pełniła rolę bufora.

W wykryciu nielegalnego procederu, pracownicy podkarpackiej KAS współpracowali  organami ścigania.

 

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Pamiętali o płk. Leopoldzie Lisie-Kuli
Następny artykułJasionka: Dr Hubert Czerniak przyjeżdża na Podkarpacie