Strona główna PRZEMYŚL Przemyśl: Awaria mostu Brama Przemyska. Pasy wyłączone z ruchu

Przemyśl: Awaria mostu Brama Przemyska. Pasy wyłączone z ruchu

0
Reklama

Na jednym z głównych mostów w Przemyślu doszło wczoraj do awarii. Jak się okazuje, uszkodzeniu uległo jedno z łożysk przy filarze.  W tym miejscu występuje wyłączenie z ruchu.


Jadąc niedawno oddanym do użytku mostem na Sanie o nazwie Brama Przemyska czuć uskok. Wczoraj w miejscu pojawienia się awarii ustawiono znak ostrzegawczy, informujący o ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Służby sprawdzają poziom niebezpieczeństwa awarii. Most na łączeniach uniósł się o kilka centymetrów.
Wczoraj po południu, po zbadaniu sprawy, okazało się, że awaria jest groźna. Zarządzono zamknięcie dwóch pasów ruchu w kierunku Żurawicy. Wprowadzona została zmiana w organizacji ruchu drogowego, na most mogą wjeżdżać pojazdy z łączną masą do 3,5 t. Od skrzyżowania Alei Wolności z ul. Krakowską, do skrzyżowania Alei Solidarności z ul. Wincentego Pola ma miejsce przekierowanie ruchu samochodów ciężarowych w kierunku centrum miasta przez ulice: Krakowska, Sobieskiego, Stanisława Augusta, Borelowskiego, Most Siwca, Bohaterów Getta, Wincentego Pola, Lwowska.
Nie wiadomo jeszcze kiedy usterka zostanie naprawiona.

Reklama