Strona główna PRZEMYŚL Przemyśl: Kolejne nielegalne automaty do gier zatrzymane

Przemyśl: Kolejne nielegalne automaty do gier zatrzymane

0
Reklama

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu podczas ostatnich działań  na terenie Ropczyc zatrzymali 7 automatów do gier hazardowych, działających niezgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Funkcjonariusze KAS z rzeszowskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania kontrolne w obszarze nielegalnego urządzania gier na automatach oraz nielegalnego posiadania automatów do gier. Podczas przeprowadzonych działań kontrolnych w jednym z lokali na terenie Ropczyc, funkcjonariusze zatrzymali 7 automatów do gier hazardowych a także gotówkę w wysokości 16 tys. zł.

Reklama

W związku z zatrzymaniem urządzeń wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe.

Od początku tego roku, funkcjonariusze KAS w woj. podkarpackim zatrzymali łącznie 450 automatów,  działających wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

 

Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017r. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. 

Przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.

Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara pieniężna wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

źr. KAS

Reklama
Poprzedni artykułNielegalnie pracujący cudzoziemcy i kara dla ich szefa
Następny artykułPrzemyśl: Awaria mostu Brama Przemyska. Pasy wyłączone z ruchu