Strona główna JAROSŁAW Przemycała przez granicę… ludzkie włosy

Przemycała przez granicę… ludzkie włosy

0
Reklama
  • Przemyt ponad 8 kg naturalnych włosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z podkarpackiej KAS na przejściu granicznym w Korczowej
  • Kontrabanda warta blisko 95 tys. złotych ukryta była w dachu busa
  • W wykryciu skrytki z przemycanym towarem pomogła funkcjonariuszom Frida

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej skierowali do szczegółowej kontroli samochód typu bus, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy.
W kontroli pomagała im Frida- służbowy pies wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. W miejscu wskazanym przez Fridę, funkcjonariusze wykryli foliowe torby z nietypową zawartością- naturalnymi ludzkimi włosami. Pasma o długości od 70 do 75 cm ważyły 8,6 kg i ukryte były w skrytce w dachu pojazdu. Ich rynkowa wartość oszacowana została na prawie 95 tys. złotych.

Kierująca pojazdem 42- letnia obywatelka Ukrainy nie zgłosiła do kontroli przewożonego towaru. Nie uiściła także wymaganych należności przywozowych w wysokości ponad 21 tys. złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary, która grozi podejrzanej o przemyt kobiecie, zabezpieczona została kwota 1 tys. złotych.

Reklama

W  strukturach Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu pracuje 24 psy, które specjalizują się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych, narkotyków, waluty oraz gatunków zagrożonych wyginięciem. 9- letnia Frida wspomaga pracę funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej od 8 lat. To aktywny pies rasy Jack Russell terrier, który na swoim koncie ma wiele wywęszonych skrytek z nielegalnym towarem, zarówno w samochodach osobowych, ciężarowych, jak i autokarach.

Poprzedni artykułBył poszukiwany listem gończym. Zatrzymał go dzielnicowy
Następny artykułMarka szkła KROSNO celebruje 100-lecie złocistą grafiką na samolocie PLL LOT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!