Strona główna KROSNO Marka szkła KROSNO celebruje 100-lecie złocistą grafiką na samolocie PLL LOT

Marka szkła KROSNO celebruje 100-lecie złocistą grafiką na samolocie PLL LOT

0
Reklama

Od teraz przez 2 najbliższe lata samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, Boeing 737 MAX 8 SP-LVK będzie realizował rejsy w jubileuszowych barwach KROSNO. Złoto-czarna grafika z logo została przygotowana z okazji 100-lecia jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów szkła użytkowego w Polsce i światowej wizytówki polskiego rzemiosła.


Pierwszy rejs maszyny Boeing 737 MAX odbył się 8 lipca na trasie z Warszawy do Bejrutu (lot LO145). Ponadto, w ramach nawiązanej współpracy szkło od Krosno Glass pojawi się na gościnnych pokładach LOT-u.

Reklama

W tym roku marka KROSNO celebruje swoje setne urodziny. Postanowiliśmy je uczcić w wyjątkowy sposób, przez komunikację na niestandardowym i pięknym nośniku, jakim jest samolot prawie stuletnich linii lotniczych LOT. Na grafice, która zdobi samolot, znajduje się logo KROSNO w jubileuszowym wydaniu, z napisem ‘Brilliance in glass since 1923’, karafka i szklanka z jubileuszowej kolekcji ‘Celebration’ oraz stempel z hutnikiem. Całość projektu utrzymana jest w kolorystyce złoto-czarnej i stylistyce urodzinowej kolekcji KROSNO ‘Celebration’, inspirowanej stylem art déco, królującym w dekadzie, w której powstała huta – powiedziała Małgorzata Piwowarska-Pinilla, Dyrektor Marketingu KROSNO. Jubileuszową grafikę dla samolotu o rejestracji SP-LVK stworzyła Khrystyna Patsak z Krosno Glass. Malowanie maszyny specjalistyczną techniką zrealizowano w lakierni w irlandzkim Shannon. Do tego celu zużyto 35 litrów certyfikowanej złotej farby, dostosowanej do ponadnormatywnych warunków atmosferycznych.

Wcześniej, w czerwcu br. LOT i Krosno Glass ogłosiły długofalową współpracę w zakresie dostaw szkła na pokłady samolotów w klasach biznes i ekonomicznej premium. Wśród nich znajdzie się pierwsza w historii LOT „szampanówka”, a oprócz niej pozostałe elementy szklane w specjalnie zaprojektowanym dla PLL LOT designie. Dzięki kooperacji produkty KROSNO dotrą do ponad 100 portów lotniczych w Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Europie.

– W ramach współpracy LOT i Krosno Glass nie tylko rozwijamy ofertę na gościnnych pokładach naszych samolotów, ale również aktywnie promujemy polski design na świecie. Jestem przekonana, że specjalne malowanie naszego Boeinga 737 MAX 8, przygotowane w ramach obchodów jubileuszu 100- lecia KROSNO, przykuje uwagę wielu podróżnych, a nowe kieliszki i szklanki zachwycą pasażerów LOT- u najwyższą jakością i wyjątkowym wzornictwem – powiedziała Izabela Leszczyńska, Dyrektor Biura Rozwoju Produktu i Customer Experience PLL LOT.
Wizytówka polskiego szkła od 100 lat

KROSNO to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek szkła użytkowego w Polsce i na świecie. Budowę pierwszej w mieście Krosno huty szkła rozpoczęto w 1923 roku. Na bazie 100 lat tradycji, w zakładzie na Podkarpaciu powstają wyroby szklane o różnorodnym przeznaczeniu: do alkoholi, napojów, do serwowania potraw, a także szkło dekoracyjne i prezentowe. Dzieła projektantów do życia powołują mistrzowie w swoim fachu: artyści-hutnicy, szlifierze i zdobnicy. W każdym roku mury huty opuszcza ponad 80 milionów sztuk naczyń, w tym unikalne wyroby szklane wytwarzane ręcznie. Szkło KROSNO zachwyca projektami szkła i kunsztem wykonania naczyń, które trafiły nawet na dwór królowej brytyjskiej Elżbiety II, cesarzowej Japonii czy króla Hiszpanii Juana Carlosa. W jubileuszowym roku 2023 marka KROSNO przygotowała okolicznościowe logo ze znakiem graficznym „100 lat”, nowe odsłony opakowań oraz jubileuszowe strony internetowe w wersji polskiej www.100latkrosno.pl i angielskiej www.100yearskrosno.com. Powstała również limitowana kolekcja szkła KROSNO ‘Celebration’, inspirowana stylistyką lat 20-tych XX wieku, która łączy klasyczne, surowe kształty szkła formowanego ręcznie z sentymentem do nurtu art déco. Obecny na wyrobach optyk rozprasza padające na nie światło, tworząc magiczną poświatę.

Poprzedni artykułPrzemycała przez granicę… ludzkie włosy
Następny artykuł„Nie ma pojednania bez prawdy”. Wieczornica Pamięci w 80 rocznicę Rzezi Wołyńskiej (FOTO)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!