Strona główna TARNOBRZEG Policyjne małżeństwo zatrzymało włamywaczy

Policyjne małżeństwo zatrzymało włamywaczy

0
Reklama

Policyjne małżeństwo – st. sierż. Agnieszka Włodarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i st. asp. Tomasz Włodarczyk z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, w czasie wolnym od służby, zatrzymali dwójkę włamywaczy, którzy pojawili się na klatce schodowej ich bloku i robili tzw. „rozpoznanie”. Mężczyźni usiłowali uciec z miejsca zdarzenia, szarpali policjantów oraz użyli gazu łzawiącego. 48 i 63-letni mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 24 kwietnia br., na tarnobrzeskim osiedlu Dzików. Przed południem, dwaj  nieznani mężczyźni, pomimo zewnętrznego domofonu, pojawili się na klatce schodowej bloku, w którym mieszka policyjne małżeństwo. Wyposażeni w sprzęt służący do siłowego pokonywania zamków, podchodzili pod drzwi mieszkań i nadsłuchiwali, czy ktoś jest w środku.

Reklama

Na dziwne zachowanie mężczyzn, zwrócił uwagę funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, który w tym czasie wychodził ze swojego mieszkania. Policjant podejrzewając, że mężczyźni chcą dokonać przestępstwa, bez chwili namysłu podbiegł  do nich i usiłował zatrzymać. Funkcjonariusz przedstawił się i  poprosił  o dokumenty tożsamości. Jeden z mężczyzn użył wobec policjanta gazu łzawiącego i odpychał go, po czym zaczął uciekać.

Funkcjonariusz trzymając drugiego z mężczyzn, krzyknął imię żony, która wybiegła z mieszkania i pobiegła za uciekającym mężczyzną. Kobieta dogoniła uciekiniera i usiłowała go zatrzymać. Wówczas mężczyzna użył przemocy wobec interweniującej funkcjonariuszki, odpychał ją i szarpał, a następnie sięgnął po gaz łzawiący, którym prysnął jej w twarz.

Policjantka nie odstąpiła od interwencji wyszarpała mężczyźnie plecak i mocno trzymała za ramię. Niedoszły rabuś usiłował zadać policjantce ciosy śrubokrętem. Dwaj pracownicy firmy budowlanej widząc całe zajście, ruszyli jej z pomocą. Mężczyźni zostali zatrzymani. Trafili do policyjnego aresztu

Obaj to mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, w wieku 48 i 63 lat. Wielokrotnie karani za włamania do mieszkań, których dokonywali na terenie całego kraju.

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Prokurator, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował 48 i 63-latka na okres 3 miesięcy.

Policyjne małżeństwo st. sierż. Agnieszka Włodarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie służbę w policji pełni od 7 lat, natomiast  st.asp. Tomasz Włodarczyk z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu służbę w szeregach Policji pełni od 14 lat. Oboje zgodnie twierdzą, że czujność i dociekliwość to cechy, które mocno pomagają w tym zawodzie. 

Reklama
Poprzedni artykułUczczono 78. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Kuryłówką [foto]
Następny artykułUkrainiec przewoził niebezpieczne materiały. Miał fałszywe zaświadczenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!