Strona główna LEŻAJSK Uczczono 78. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Kuryłówką

Uczczono 78. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Kuryłówką [foto]

0
Fot. Gmina Kuryłówka
Reklama

W Kuryłówce k. Leżajska odbyły się uroczystości upamiętniające 78 rocznicę zwycięskiej bitwy. Żołnierze Narodowej Organizacji Wojskowej odnieśli zwycięstwo nad NKWD. Była to jedna z największych bitew podziemia antykomunistycznego, zakończona sukcesem.

W uroczystościach wzięła udział Kompania Honorowa 324 Kompani Lekkiej Piechoty wraz z Pocztem Sztandarowym 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku, Kompania Honorowa Jednostki Strzeleckiej 2035 „STRZELEC” z Pocztem Sztandarowym Armii Krajowej oraz liczne delegacje z Pocztami Sztandarowymi gminnych jednostek OSP oraz szkół. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Świętego Józefa w Kuryłówce.

Reklama

Bezpośrednio po mszy nastąpił przemarsz wszystkich uczestników pod pomnik w centrum Kuryłówki. Po przywitaniu gości przez wójt gminy Agnieszkę Wyszyńską, wystąpieniu Janiny Sagatowskiej Senator RP oraz Wojewody Ewy Leniart, złożono wieńce i wiązanki, następnie wręczono pamiątkowe medale.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz pod Strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej im. J. Szczęsnego w Kuryłówce, gdzie na wszystkich uczestników czekała strażacka grochówka oraz przygotowane stoiska przez Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Galicja”, Wojsko Obrony Terytorialnej.

Reklama
Poprzedni artykułRzeszowska CBŚP zatrzymała 3 osoby związane z agencjami towarzyskimi
Następny artykułPolicyjne małżeństwo zatrzymało włamywaczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj