Strona główna BIESZCZADY Podrobiła odbitki stempli w paszporcie. Ma zakaz wjazdu do Polski

Podrobiła odbitki stempli w paszporcie. Ma zakaz wjazdu do Polski

0
Reklama

Zatrzymana kobieta to obywatelka Ukrainy, która wraz ze swoją 4-letnią córką wracała z Włoch. Podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze wykryli w paszporcie kobiety podrobione odbitki stempli. To już ponad 50 takich fałszywek wykrytych przez podkarpackich strażników granicznych od początku 2022 roku.

Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdzający paszporty zakwestionował autentyczność zamieszczonych tam odbitek stempli słowackiej kontroli granicznej. Ostatecznie potwierdzono, że osiem z nich było podrobionych. W ustaleniach kluczowa była analiza paszportów przeprowadzona z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu do badania dokumentów oraz międzynarodowa współpraca służb granicznych.

Reklama

Cudzoziemka przyznała się do wykorzystania fałszywek. Do UE wjechała w sierpniu ubiegłego roku i cały ten czas pracowała we Włoszech. Miała świadomość, że przeterminowała swój pobyt i postanowiła zdobyć fałszywe odbitki stempli. Te miały pozorować jej wyjazdy z UE i zalegalizować pobyt. Komplet fałszywek kupiła w internecie, płacąc przestępcom 50 euro.

Kobieta dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Przez następne 24 miesiące nie będzie mogła wjechać do Polski.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia ujawnili 54 fałszywe odbitki stempli kontroli granicznej. W całym 2021 roku wykryto 279 takich fałszywek.

Poprzedni artykułOd dziś wchodzą w życie zmiany w prawie dotyczącym cudzoziemców
Następny artykułIMGW ostrzega: Wiatr do 100 km/h. RCB wysyła Alert SMS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!