Strona główna ŁAŃCUT Podkarpackie służby gotowe do przyjęcia wiernych na beatyfikację

Podkarpackie służby gotowe do przyjęcia wiernych na beatyfikację

0
Reklama

W Markowej odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone zabezpieczeniu Beatyfikacji Rodziny Ulmów, która odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Posiedzenia, na wniosek wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, odbywały się cykliczne od kwietnia. Uczestniczyli w nich przedstawiciele podkarpackiej Policji, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, kierownicy właściwych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, samorządowcy oraz przedstawiciele Archidiecezji Przemyskiej – organizatora uroczystości.

Reklama

⁃ Wszystkie służby zaangażowane w zabezpieczenie Beatyfikacji są w stanie najwyższej gotowości. Ranga wydarzenia, obecność najważniejszych osób w państwie oraz wyzwania logistyczne wymagają od nas zaangażowania dużej liczby sił i środków. Są to działania niezbędne, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości – mówiła Ewa Leniart podsumowując spotkanie.

Istotnym elementem jest zabezpieczenie medyczne. W tym przypadku odpowiednia liczba wykwalifikowanego personelu medycznego została zaangażowana przez organizatora wydarzenia.

– Dla nas istotne jest również bezpieczeństwo mieszkańców Markowej i miejscowości z nią sąsiadujących. Z tego powodu system Państwowego Ratownictwa Medycznego dodatkowo został wzmocniony dwiema karetkami, które będą stacjonować w Markowej oraz Gaci – dodała wojewoda.

W każdym sektorze na terenie uroczystości znajdzie się punkt pomocy medycznej i punkt wydawania wody.

źr. PUW

Poprzedni artykuł5-latek potrącony na przejściu przez 70-latka [foto]
Następny artykułOdzyskali skradziona kię, zatrzymali podejrzanego busa i części

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!