Strona główna WIADOMOŚCI Odzyskali skradziona kię, zatrzymali podejrzanego busa i części

Odzyskali skradziona kię, zatrzymali podejrzanego busa i części

0
Reklama

W ostatnich dniach strażnicy graniczni z Podkarpacia ujawnili kolejne przypadki związane z przestępczością samochodową. Łączna wartość zabezpieczonych przedmiotów to około 190 tys. złotych.

5 września do kontroli w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 59-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec wyjeżdżał z Polski busem marki Mercedes. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu, mundurowi nabrali podejrzeń co jednego z podzespołów elektronicznych pojazdu. W toku dalszych sprawdzeń funkcjonariusze ustalili, że element pochodzi z pojazdu poszukiwanego na terenie Niemiec. W takich sytuacjach funkcjonariusze SG zatrzymują cały pojazd, który następnie poddawany jest szczegółowej ekspertyzie. Wartość mercedesa (rok prod. 2018) oszacowano na 150 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Policja.

Z kolei na przejściu granicznym w Medyce odnotowano dwa zdarzenia.

Reklama

3 września mundurowi zatrzymali pojazd marki Kia Sportage utracony na terytorium Bułgarii. Auto o szacunkowej wartości 30 tys. złotych zostało zatrzymane i wraz z kierowcą przekazane Policji.

Dzień wcześniej funkcjonariusze z tego przejścia granicznego udaremnili próbę wywozu na Ukrainę podzespołów z mazdy CX-5 skradzionej w Holandii. Wartość czterech elementów karoserii oszacowano na 10 tys. złotych. Mundurowi prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Poprzedni artykułPodkarpackie służby gotowe do przyjęcia wiernych na beatyfikację
Następny artykułGmina Jasło w nowej odsłonie. Na ścianie urzędu powstał mural

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!