Strona główna RZESZÓW Będzie dodatkowy lot z Warszawy do Jasionki na beatyfikację Ulmów

Będzie dodatkowy lot z Warszawy do Jasionki na beatyfikację Ulmów

0
Port Lotniczy "Rzeszów - Jasionka"
Reklama

W niedzielne przedpołudnie, 10 września w Markowej odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów, stąd z inicjatywy marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla została uruchomiona dodatkowa rotacja samolotu z Warszawy dla zamierzających uczestniczyć w uroczystości – informuje Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Samolot LOT Polish Airlines wyleci z lotniska Chopina o godzinie 7.15, lądowanie w Jasionce o 8.00.

Reklama

Uroczystości związane z Beatyfikacją Rodziny Ulmów w Markowej rozpoczną się w sobotę od godz. 9, obchodami Podkarpackiego Święta Młodych. W tym dniu, z ruchu kołowego i pieszego, zostanie wyłączona ul. Dworska w Markowej, na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 881, do budynku Domu Kultury w Markowej. Powyższy zakaz nie dotyczy mieszkańców tej ulicy.

W sobotę, parkingi dla samochodów osobowych wyznaczone będą wzdłuż następujących dróg, na których w tym dniu będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy: 

  • Parking II – droga powiatowa Markowa – Gać, odcinek od miejscowości Gać do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 881, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa;
  • Parking III – droga gmina Lipnik – Markowa,  ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa;
  • Parking IV – droga powiatowa Markowa – Gać, odcinek od drogi na Husów do Biblioteki w Markowej, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Gać.

Dodatkowo w miejscowości Gać 267 (stadion) wyznaczono Parking I dla osób, które przyjechały samochodami osobowymi spoza archidiecezji.

Kierowcy samochodów osobowych, po wieczornym koncercie, proszeni są o opuszczenie parkingów w związku ze zmianą organizacji ruchu, która będzie obowiązywać w niedzielę 10 września. 

W dniu beatyfikacji, dla ruchu kołowego, zamknięty będzie odcinek drogi wojewódzkiej nr 881 relacji Sonina – Markowa, droga gminna relacji Kosina – Markowa oraz ul. Dworska w Markowej. 

W niedzielę, parkingi dla samochodów osobowych wyznaczone będą wzdłuż następujących dróg, na których w tym dniu będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy: 

  • Parking II – droga powiatowa relacji Albigowa – Sonina, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Albigowa;
  • Parking III – droga gmina Lipnik – Markowa, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa;
  • Parking IV – droga gminna Głuchów – Zagrody „Przecznice”, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa.

Dodatkowo w miejscowości Gać 267 (stadion) wyznaczono Parking I dla osób, które przyjechały samochodami osobowymi spoza archidiecezji.

W niedzielę parkingi dla autobusów oraz busów wyznaczone będą wzdłuż następujących dróg, na których w tym dniu będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy: 

  • Parking A – droga powiatowa Markowa – Gać, odcinek od drogi na Husów do Biblioteki w Markowej, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Gać;
  • Parking B – droga powiatowa Markowa – Gać, odcinek od miejscowości Gać do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 881, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa;
  • Parking C – droga wojewódzka nr 881, odcinek od granicy gminy Kańczuga do skrzyżowania Markowa – Gać, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa.
Poprzedni artykułŚmierć na drodze. Nie żyje motocyklista [foto]
Następny artykułŻołnierze zatrzymali pijanego kierowcę. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!