Strona główna JASŁO 5-latek potrącony na przejściu przez 70-latka

5-latek potrącony na przejściu przez 70-latka [foto]

0
Reklama

4 września uczniowie wrócili do szkół. W pobliżu placówek oświatowych ruch pieszych i pojazdów zdecydowanie się zwiększył. Pamiętajmy, żeby zwracać szczególną uwagę na poruszające się po drodze dzieci, aby uniknąć zdarzeń takich jak to, które miało miejsce wczoraj rano w Jabłonicy.

Nowy rok szkolny oznacza powrót dzieci i młodzieży do szkół. Pamiętajmy, aby edukować nasze pociechy w sprawie bezpiecznego poruszania się po drodze. Kierowcy pojazdów, którzy poruszają się w rejonach szkół i przejść dla pieszych muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz zmniejszeniu prędkości, zwłaszcza jeśli widzą na drodze dzieci.

Reklama

Takie zachowanie jest szczególnie ważne i może pozwolić uniknąć groźnych w skutkach wypadków drogowych. Do jednego z takich zdarzeń doszło wczoraj około godz. 8.30, w Jabłonicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na przejściu dla pieszych, 70-letni kierowca matiza, potrącił 5-latka. Chłopiec wraz ze swoją mamą przeprowadzał rowery na drugą stronę drogi. W związku z odniesionymi obrażeniami został zabrany do jasielskiego szpitala.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Ponadto sprawcy wypadku zostało zatrzymane prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Skołyszynie.

Poprzedni artykułZagapił się i najechał na tył osobówki
Następny artykułPodkarpackie służby gotowe do przyjęcia wiernych na beatyfikację

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!