Strona główna RZESZÓW Podkarpackie Hospicjum dla dzieci otrzymało pomoc od Caritas

Podkarpackie Hospicjum dla dzieci otrzymało pomoc od Caritas

0
Reklama

Caritas Polska przekazała środki ochrony osobistej dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Jak zapewnia prezes fundacji pomoc bardzo się przyda w codziennej działalności hospicjum.


Do hospicjum trafiło w sumie 500 sztuk masek typu FFP2, 5 tys. maseczek chirurgicznych, 150 kombinezonów ochronnych, 100 sztuk fartuchów ochronnych i 6 tys. sztuk rękawiczek jednorazowych. Wartość przekazanej pomocy to prawie 30 tys. złotych.

Prezes hospicjum, Rafał Ciupiński zapewniał, że wszystkie podarowane rzeczy bardzo się przydadzą:
Dziękuję za to wsparcie, za te środki ochrony, których zużywamy teraz w tysiącach miesięcznie i bez których nie moglibyśmy świadczyć opieki hospicyjnej.
Obecny podczas przekazania środków marszałek Władysław Ortyl powiedział, że samorząd województwa od początku pandemii wspiera szpitale oraz różne instytucje, zaopatrując je w środki ochrony osobistej, ale cieszy się, że ta pomoc płynie także z wielu innych źródeł:


To jest bardzo ważne i oby tego szczodrobliwego serca nie zabrakło. Dziękuję panu posłowi, księdzu dyrektorowi, a także pracownikom hospicjum za pełnienie tej ważnej misji.
W akcję pomocy hospicjum zaangażowany był poseł Fryderyk Kapinos:
W okresie pandemii dojazdy do hospitalizowanych są bardzo potrzebne, bo te osoby potrzebują tej pomocy, nie zawsze mają kontakt z lekarzem, wy jesteście na zawołanie i te środki są wam bardzo potrzebne – dodał poseł Fryderyk Kapinos.
W imieniu Caritas środki przekazał ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
Cieszymy się, że możemy udzielić wsparcia rzeszowskiemu hospicjum. Jest wiele działań, które Caritas prowadzi wraz z partnerami, aby wspierać instytucje walczące z pandemią – dodał ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
Reklama