Strona główna POLSKA I ŚWIAT Podkarpacie z mistrzami koktajli! Top 30 World Class Poland

Podkarpacie z mistrzami koktajli! Top 30 World Class Poland

0
Reklama

Polscy piłkarze zwierają szyki na mundial w Rosji, a w tym samym czasie do awansu do światowej ligi szykują się także zawodnicy z barmańskiej areny. Wśród nich barmani z Podkarpacia! Organizator konkursu World Class Poland ogłosił listę 30 półfinalistów. Zwycięzca konkursu wyjedzie na światowe zawody – tym razem do Berlina.


W półfinałowej trzydziestce konkursu znaleźli się:

  • Karol Jarosz, Restauracya Pijalnia Stare Krosno, Krosno
  • Krzysztof Kalita z Dębicy, obecnie Kraina Szeptów, Kraków
  • Daniel Kędzior z Rzeszowa, obecnie Kawiarnia Literatka, Wrocław
  • Szymon Posturzyński z Sanoka, obecnie Bar Koszyki, Warszawa

Serwują pyszne i kreatywne koktajle, swoimi umiejętnościami i postawą potwierdzają, że barman to nie tylko zawód, ale już profesja. Przed nimi emocjonująca rywalizacja, a także szansa na niesamowitą przygodę i karierę na międzynarodowej scenie barmańskiej.
Jeszcze w maju zmierzą się w półfinale, a najlepszych w połowie czerwca czeka krajowy finał w Warszawie. Zwycięstwo w konkursie oznacza bilet do Berlina, gdzie polski Barman Roku zmierzy się z rywalami z około 60 państw.
World Class to światowy program, który odkrywa i promuje barmańskie talenty. W 9-letniej historii globalny tytuł zdobyło czterech Europejczyków. Polska oddeleguje swojego zawodnika do konkursu po raz czwarty. Dotychczas o statuetkę World Class ubiegali się warszawscy barmani: Janusz Lemiesz (2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015).
 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułPolitycy PiS na Podkarpaciu. Beata Szydło w Mielcu i Boguchwale
Następny artykułKorczowa: Błędna nawigacja i problematyczne narkotyki w aucie Francuzów