Strona główna PRZEMYŚL Korczowa: Błędna nawigacja i problematyczne narkotyki w aucie Francuzów

Korczowa: Błędna nawigacja i problematyczne narkotyki w aucie Francuzów

0
Reklama

Funkcjonariusze SG z Korczowej pełniąc nocną służbę w bezpośredniej bliskości granicy z Ukrainą zatrzymali podróżujących samochodem po pasie drogi granicznej obywateli Francji. Francuzi tłumaczyli się błędem w nawigacji. W trakcie przeszukania, okazało się, że posiadają przy sobie ( w woreczkach strunowych) różne rodzaje narkotyków.


W poniedziałek tuż przed północą (7 maja), patrol funkcjonariuszy SG z Korczowej pełniący służbę na tzw. „zielonej granicy”, zaobserwował samochód osobowy, który przemieszczał się wzdłuż granicy w pasie drogi granicznej.
Natychmiast przystąpiono do kontroli pojazdu. Podczas legitymowania ustalono, iż kierowca samochodu nie posiada żadnych dokumentów, a na podstawie ustnego oświadczenia podaje się za obywatela Francji. Natomiast, 25-letnia pasażerka pojazdu przedstawiła do kontroli francuski dowód osobisty. Oboje tłumaczyli funkcjonariuszom, że trasę przejazdu w pasie drogi granicznej wskazała błędna nawigacja.
W trakcie dalszych czynności kontrolnych, w samochodzie jak i w rzeczach osobistych osób ujawniono siedem woreczków strunowych z zawartością m.in. białego proszku, drażetek oraz suszu w kolorze szaro-zielonym. Następnie, przy wykorzystaniu urządzenia NARK2 potwierdzono, że zawartość woreczków strunowych odpowiednio stanowią: 5,31 grama amfetaminy, 0,85 grama LSD, 34,06 grama heroiny oraz tabletki ekstazy. Oboje przyznali się do posiadania narkotyków.
Zgodnie z procedurą, za przebywanie w pasie drogi granicznej, obywatele Francji zostali ukarani mandatami karnymi. Ponadto w przedmiotowej sprawie funkcjonariusze SG z Korczowej wszczęli postępowanie przygotowawcze dot. posiadania narkotyków, a następnie sprawę przekazano Komendzie Powiatowej Policji w Radymnie celem dalszego prowadzenia.
źr. BiOSG

Reklama
Poprzedni artykułPodkarpacie z mistrzami koktajli! Top 30 World Class Poland
Następny artykułBieszczady: Drezyny rowerowe biją rekordy popularności