Strona główna WIADOMOŚCI Para Prezydencka na Misterium z okazji beatyfikacji Rodziny Ulmów

Para Prezydencka na Misterium z okazji beatyfikacji Rodziny Ulmów

0
Podkarpackie, Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka, 9.09.2023. Misterium "Przerwane dzieciństwo". fot. Krzysztof Zajączkowski / UMWP
Reklama

Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką wziął udział w wyjątkowym widowisku – spektaklu zatytułowanym „Przerwane dzieciństwo”. Koncert został przygotowany z inicjatywy Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Wsparcie finansowe oprócz  Samorządu Województwa Podkarpackiego przeznaczyło na ten cel Biuro Programu „Niepodległa”, które było współorganizatorem przedsięwzięcia.

Trwający dwie godziny spektakl to opowieść o tragedii Rodziny Ulmów widzianej z perspektywy dzieci. To właśnie dzieci stały się osią narracyjną koncertu, który został przygotowany, jako widowisko multimedialne, łączące ze sobą wideo, animacje, przestrzenne dźwięki, muzykę wykonywaną przez solistów i orkiestrę. Publiczność, która do ostatniego miejsca wypełniła filharmonię, nagrodziła spektakl długotrwałymi oklaskami na stojąco. 

Reklama

„Przerwane dzieciństwo” to wyjątkowe widowisko, przygotowane z najwyższą dbałością o sferę artystyczną, łączące wiele gatunków muzycznych, różnorodne także ze względu na wykorzystanie dzieł polskich i żydowskich twórców. Jednak tym, co najbardziej je wyróżnia to fakt, iż przybliża dramat Samarytan z Markowej widziany oczami dzieci. To nadaje tej historii zupełnie innego wymiaru i perspektywy. Jestem pełen uznania i dumy, że Filharmonia Podkarpacka zaprezentowała to dzieło – mówi marszałek Władysław Ortyl.

W sobotni wieczór, poprzedzający beatyfikację Rodziny Ulmów, scena Filharmonii Podkarpackiej stała się podwórzem rodziny Ulmów, gdzie bawiły się dzieci Józefa i Wiktorii, na które w nocy wychodziły dzieci i rodziny żydowskie.

Poprzedni artykułBeatyfikacja Rodziny Ulmów. Gdzie obejrzeć transmisję?
Następny artykułSłużby czuwają nad bezpieczeństwem pielgrzymów w Markowej [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!