Strona główna WIADOMOŚCI Beatyfikacja Rodziny Ulmów. Gdzie obejrzeć transmisję?

Beatyfikacja Rodziny Ulmów. Gdzie obejrzeć transmisję?

0
Reklama

O 10:00 w Markowej rozpocznie się uroczysta msza święta beatyfikacyjna Józefa i Wiktorii Ulmów z siedmiorgiem dzieci. Wydarzenie będące jednym z ważniejszych w najnowszej historii naszego regionu, będzie transmitowane w telewizji i internecie.

Archidiecezja Przemyska, będąca głównym organizatorem wydarzenia, szacuje, że do Markowej k. Łańcuta przybędzie ok. 30 tys. wiernych z całego świata. Tłumy pielgrzymów pojawiły się już w sobotę wieczorem. Rano z Warszawy na Jasionkę odbędzie się dodatkowy lot samolotem PLL LOT.

Reklama

Gdzie obejrzeć uroczystości?

 Widzowie Telewizji Polskiej będą mogli oglądać transmisję z beatyfikacji w TVP 1, TVP Polonia i TVP Wilno.

Transmisję radiową przeprowadzi m.in. Radio FARA.

Internetowo będzie można obejrzeć też uroczystości na stronie poświęconej Rodzinie Ulmów: https://ulmowie.pl/transmisja/

Podczas mszy beatyfikacyjnej, której przewodniczyć będzie prefekt Dyskaterii Spraw Kanonizacyjnych, Marcello Semeraro, zostanie odczytana przypowieść z Ewangelii św. Łukasza o miłosiernym Samarytaninie. Ten fragment Pisma Świętego miał szczególne znaczenie dla Józefa Ulma, a w jego domu odnaleziono Biblię z zakreślonym tytułem tej opowieści z dopiskiem „tak“.

W czasie uroczystości wystąpi 700-osobowy chór i 550-osobowa orkiestra, wykonując specjalnie napisaną na tę okazję pieśń pt. „Błogosławiona rodzino Ulmów“. Muzykę do niej skomponował ks. dr hab. Mieczysław Gniady, a słowa napisała chórzystka Monika Maziarz.

Poprzedni artykuł„Nie ma większej miłości”. Za nami koncert w Markowej
Następny artykułPara Prezydencka na Misterium z okazji beatyfikacji Rodziny Ulmów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!