Strona główna WIADOMOŚCI Nielegalnie pracujący cudzoziemcy i kara dla ich szefa

Nielegalnie pracujący cudzoziemcy i kara dla ich szefa

0
Reklama

Kontrolerzy SG ujawnili 8 cudzoziemców nielegalnie zatrudnionych w przedsiębiorstwie przetwórstwa owoców i warzyw.


18 października, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG przeprowadzili  w powiecie lubaczowskim kontrolę w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców.
Kontroli została poddana  jedna z firm  zajmujących  się uprawą i  sortowaniem owoców i warzyw na terenie powiatu lubaczowskiego.  W kontrolowanym przedsiębiorstwie funkcjonariusze ujawnili ośmiu obywateli  Ukrainy, którzy pracowali nielegalnie.
Nieprawidłowości polegały na tym, iż część z cudzoziemców nie posiadała wymaganych zezwoleń na pracę sezonową, umów o pracę albo wykonywała  pracę na podstawie zezwoleń MRG tj. dokumentu, który nie uprawniał ich do zatrudnienia.
W stosunku do dwóch ob. Ukrainy wydano decyzje zobowiązujące ich do powrotu na Ukrainę z uwagi na nielegalne wykonywanie pracy, natomiast pozostałych cudzoziemców (wykroczenia z art. 120 ust. 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy) ukarano mandatami karnymi.
Względem pracodawcy zostaną także wszczęte czynności wyjaśniające w sprawie. Za powierzenie cudzoziemcom nielegalnego wykonywania pracy grozi kara pieniężna od tysiąca nawet do 30 tys. zł.
źr. BiOSG

Reklama
Poprzedni artykułKolejne pieniądze z UE na podkarpackie inwestycje
Następny artykułPrzemyśl: Kolejne nielegalne automaty do gier zatrzymane