Strona główna POLSKA I ŚWIAT Najpopularniejsze imiona w 2017 roku

Najpopularniejsze imiona w 2017 roku

0
Reklama

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało zestawienie imion, jakie zostały nadane nowo narodzonym dzieciom w Polsce w 2017 roku. Statystyki niewiele się zmieniają.


Wśród imion, które od kilku lat znajdują się na najwyższym miejscu podium znaleźć można Antoniego oraz Julię. W 2017 roku w Polsce przyszło na świat 9794 (liczba urodzeń) Antonich oraz 9374 Julii. To bardzo dużo. Tuż za tymi imionami, chętnie wybierane są także: Jakub 9099, Jan 8546, Szymon 8131 oraz Franciszek.
Wśród imion żeńskich, oprócz Julii, prawie 10 tysięcy urodzeń miały: Zuzanna 9182, Zofia 8441, Lena 8289 oraz Maja 8056. Dane Ministerstwa Cyfryzacji niewiele zmieniły się od 2016 roku. Antoni, Jan, Julia i Zuzanna są najbardziej obleganymi imionami dla dzieci od kilku lat.
W zestawieniu wyraźnie widać, że Polacy chętnie sięgają po imiona, które są w codziennym użyciu. Wybór imienia dla dziecka często wiąże się z nie lada wyzwaniem. Noworodki nazywane są imionami babć, dziadków, postaci historycznych, czy takimi, jakie są modne w danym okresie.

Egzotyczne imiona?

Nie brakuje też niecodziennych imion, które nie mają polskich korzeni, a ich zapis może sprawić problem  pracownikom USC. Wśród imion męskich, które są dość zaskakujące, znaleźć można: Xawiera 2, Noaha 24, Nathana 73, Alexa 359, Masona 6, a także Jusufa 2. Nietuzinkowe imiona nadano także dziewczynkom: Wiwiana 9, Aleksander 2, Eunika 3, Chloè 3 oraz Antonella 3.
Brajany i Dżesiki 
O dziwo Brajanów i Jessic, Dżesik i Bryanów, urodziło się nie więcej niż 300: Brajan 298, Brayan 66, Jessica 108 i Dżesika 15, Jesica 3.
W zestawieniu odnaleźć można imiona związane ze światem mody i showbiznesu, tj. Cristiano (zapewne na cześć gwiazdy piłki nożnej), Chanel (od kreatorki mody Coco Chanel). Polacy wracają też do historycznych imion, jak Gniewko, Zbyszko, Jagienka, Zachar i tych, które wyszły z mody- Eugeniusz, Bronisława, Mieczysław i Marian.
Całe zestawienie dostępne Tutaj
źr. Ministerstwo Cyfryzacji 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułLeżajsk: X Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu
Następny artykułRzeszów: Dodatkowe połączenia Lufthansy do Monachium