6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Na Podkarpaciu Orszak Trzech Króli odbędzie się w 44 miejscowościach.

Najbliższy Orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności. Motywem przewodnim OTK 2018 będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich.

W czasie OTK 2018 odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy „Mędrcy dla Wschodu”, której dochód zostanie przekazany na wsparcie instytucji kulturalnych i edukacyjnych działających za wschodnią granicą lub na trenie Polski na rzecz wschodnich obywateli. W związku z planowanym przejściem procesji należy się spodziewać utrudnień w ruchu.

Tegoroczna Trasa rzeszowskiego Orszaku przebiegać będzie Aleją pod Kasztanami i ul. 3 Maja. Na mapce zaznaczone są poszczególne mansjony, gdzie będą odgrywane scenki.

Tradycyjnie już od sześciu lat, jako impreza stowarzyszona Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie, odbywa się Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Sam konkurs ma dużo dłuższą historię. Będzie już w obchodził w tym roku jubileuszową 25 edycję. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 06.01.2018 r. po zakończeniu Orszaku Trzech Króli i oddaniu hołdu świętej Rodzinie na scenie przy Ratuszu.

Święto Trzech Króli, inaczej zwane Objawieniem Pańskim w powojennej Polsce było dniem wolnym od pracy do 1960 roku. Następnie zniesione z powrotem przywrócone zostało w 2011 roku. Zachęcamy do poznania historii święta:

Święto Trzech Króli – co piszemy na drzwiach