Strona główna RZESZÓW Można już latać z Rzymu do Rzeszowa

Można już latać z Rzymu do Rzeszowa

0
fot. UMWP
Reklama

Pierwszy bezpośredni samolot z Rzymu wylądował wczoraj w Jasionce. Dokładnie o 16.07  Airbus A321 dotknął pasa startowego podrzeszowskiego lotniska. Pasażerów i załogę samolotu witali wicemarszałek Piotr Pilch oraz prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak.

Zainteresowanie lotami do stolicy Italii jest spore, przewoźnik do oferowanych latem samolotów w środy i niedziele dokłada jeszcze loty w niektóre piątki.

Reklama

Rzym to bardzo atrakcyjny kierunek, cieszący się dużą popularnością nie tylko w okresie wakacyjnym. Jestem przekonany, że ta nasze oferta z Jasionki także będzie cieszyła się wielkim zainteresowaniem. W końcu my też możemy powiedzieć, że „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Uruchomienie tego połączenia to kolejny duży krok w rozwoju naszego Portu Lotniczego w Jasionce. Moment też jest szczególny, ponieważ obchodzimy na Podkarpaciu Rok Rodziny Ulmów, przed nami beatyfikacja i będziemy chcieli wykorzystać nowe połączenie do lepszej promocji tych wszystkich wydarzeń – mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

O uruchomieniu nowego połączenia przedstawiciele władz województwa oraz lotniska mówili na krótkiej konferencji prasowej.

Liczba połączeń z naszego lotniska rośnie. Bardzo się z tego cieszę, szczególnie przed rozpoczynającym się okresem wakacyjnym. Rzym ma dla nas podwójne znaczenie, bo mamy Rok Rodziny Ulmów, zbliża się beatyfikacja więc zapewne nie zabraknie chętnych pielgrzymów, aby przybyć na Podkarpacie. Gratuluję panu prezesowi i całej załodze lotniska – powiedział podczas briefingu Piotr Pilch.  

W środy samoloty będą startować z lotniska w Fiumicino o 14.05, w Jasionce wylądują o 16.20. W drogę powrotną z Rzeszowa udadzą się o 16.55, by na lotnisku w Rzymie być o 19.20. Natomiast w niedzielę z Włoch wylatują o 6.55, w Rzeszowie są o 9.10, zaś w drogę powrotną ruszają o 9.45, by dolecieć do Italii na 12.10.

W tym sezonie wakacyjnym z Jasionki można udać się do ponad 20 kierunków, ale spośród destynacji oferowanych w lotach regularnych na pierwszy plan wysuwa się połączenie Wizz Air. To destynacja całoroczna, z dogodnym rozkładem zarówno dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje, jak i udających się na krótkie wypady urlopowe czy biznesowe – dodajeAdam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Na trasie pomiędzy Jasionką a Fiumicino, największym portem lotniczym Włoch, latać będą Airbusy A321neo. To komfortowe, wąskokadłubowe, paliwooszczędne samoloty, charakteryzuje się znaczącą redukcją hałasu i emisji CO2, które zabierają na pokład do 239 pasażerów.

Niskokosztowe taryfy Wizz bogata sieć tras sprawiają, że podróżowanie jest teraz przystępne dla wszystkich, a pasażerowie mogą planować fascynujące podróże i odkrywać świat. Cieszymy się także, że możemy obsługiwać naszą najnowszą trasę najbardziej przyjaznym dla środowiska Airbusem A321 neo, zapewniając, że podróżowanie stanie się bardziej przystępne cenowo, ale także bardziej zrównoważone. Z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich pasażerów na pokładach naszych samolotów – przyznaje Zsuzsa Trubek, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Poprzedni artykułRusza budowa tunelu na Podzwierzyńcu w Łańcucie
Następny artykułDni Kolbuszowej. Sprawdź program

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!