Strona główna JASŁO Mieszkańcy Jasła mogą cieszyć się z nowego odcinka DW 992

Mieszkańcy Jasła mogą cieszyć się z nowego odcinka DW 992

0
Reklama

Mieszkańcy Jasła mogą się cieszyć z nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992, który usprawni komunikację. W środę, 11 sierpnia nowy fragment drogi został uroczyście otwarty. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach programu INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Nowy odcinek drogi o długości 2,1 km powstał pomiędzy skrzyżowaniem ulic: Floriańskiej i Kasprowicza a skrzyżowaniem ulic: Św. Jana z Dukli, Granicznej, Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego.

Reklama

Wartość projektu po stronie polskiej to ponad 36,5 mln złotych. Z tego ponad 16 mln złotych to środki unijne zaś ponad 14 mln złotych na tę inwestycję zostało wydatkowane z budżetu województwa podkarpackiego. W montaż finansowy włączyło się też miasto Jasło z kwotą prawie 4,2 mln złotych oraz powiat jasielski z kwotą nieco ponad 2,2 mln złotych.

W ramach inwestycji powstały zatoki autobusowe, skrzyżowania z drogami podrzędnymi, przejścia dla pieszych, dodatkowe jezdnie, ścieżki rowerowe i chodniki. Przy drodze powstała kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie. Wykonawcą inwestycji było  Przedsiębiorstwo Robót  Drogowo Mostowych w Jaśle.

W otwarciu nowego odcinka drogi samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Piotr Pilch a także Wojciech Zając – wiceprzewodniczący sejmiku województwa oraz Joanna Bril – radna województwa.

To jest bardzo ważna droga. Cieszę się, że udało się wspólnie z lokalnymi samorządami stworzyć montaż finansowy i zrealizować tę inwestycję. Muszą być dobre drogi dojazdowe do miejsc turystycznych na Podkarpaciu, to wpływa na rozwój regionu – mówił podczas otwarcia wicemarszałek Piotr Pilch.

W uroczystości udział wzięli także: Alicja Zając – senator RP, Bogdan Rzońca – poseł do Parlamentu Europejskiego. Obecni byli także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, wykonawcy a także samorządowcy ze Słowacji zaangażowani w ten projekt.

W ramach wspólnego projektu została zmodernizowana drogowa infrastruktura także po stronie słowackiej: droga III / 3490 Raslavice – Lopúchov -Stuľany i III / 3500 Stuľany – Kuková.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!