Strona główna POLSKA I ŚWIAT Międzynarodowy sukces Giny w mistrzostwach psów

Międzynarodowy sukces Giny w mistrzostwach psów

0
Reklama

Labradorka Gina specjalizująca się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych i jej przewodnik z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zajęli pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Psów Służbowych w  Wykrywaniu  Wyrobów Tytoniowych w Mołdawii.  W rywalizacji o złoto startowali zawodnicy z 6 krajów.

Mistrzostwa, które  odbyły się w dniach 25-26 września br. w miejscowości Vadul Lui Voda towarzyszyły Trzeciej Konferencji poświęconej nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi.
W konferencji z udziałem przedstawicieli służb celnych i reprezentantów największych koncernów tytoniowych, wzięli udział przedstawiciele 12 krajów europejskich.

Reklama

Na zakończenie konferencji odbyły się Mistrzostwa Psów Służbowych w Wykrywaniu  Wyrobów Tytoniowych, w których reprezentacja Krajowej Administracji Skarbowej z Polski po raz kolejny dowiodła swego profesjonalizmu.  W skład  polskiej drużyny weszli dwaj funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu ( kapitan drużyny oraz przewodnik mł. rachm. Wojciech Uchman wraz z psem Gina ), którzy wywalczyli  I miejsce na podium.

To kolejny międzynarodowy sukces naszej labradorki, która rok wcześniej wywalczyła także złoty medal w Otwartych Mistrzostwach Słowackiej Administracji Finansowej Psów Służbowych w Wykrywaniu  Środków Odurzających oraz Wyrobów Tytoniowych.

Gina  wspomaga pracę funkcjonariuszy podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej od  2014 r. W tym czasie wielokrotnie przyczyniła się do wykrycia zarówno papierosów jak i tytoniu.

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Wystawiono księgę kondolencyjną Morawieckiemu
Następny artykułOd 15 października nauczyciele znów będą protestować